2017

Wydarzenia 2017

 

 

 18.12.2017 - spotkanie wigilijne połączone z jasełkami przygotowanymi przez uczestników naszego Warsztatu.

 

 

 

 16.12.2017 - wyjazd do galerii Nawigator w Mielcu.

 

 

 

 15.12.2017 - gościliśmy w Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym  u naszych "słonecznych" przyjaciół - mieszkańców i pracowników DPS na zaproszenie p. dyrektor Agnieszki Sobańskiej. Pięknie odegrane Jasełka oraz wyśpiewane kolędy i pastorałki wprowadziły nas w atmosferę oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia 2017. A niezwykle serdeczne przyjecie ze strony gospodarzy sprawiło, że zrobiło się odświętnie i ciepło, mimo grudnia za oknami. Bardzo dziękujemy !

 

 

 

 07.12.2017 - wystawialiśmy nasze prace i stroiki świąteczne w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego oraz w świetlicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Dziękujemy gospodarzom obu tych placówek za umożliwienie prezentacji rękodzieła.

 

 

 

 06.12.2017 – długo i solidnie przygotowywaliśmy się do dzisiejszej aukcji stroików bożonarodzeniowych. Docinaliśmy na łąkach gałązki drewna, malowaliśmy szyszki, docieraliśmy papierem ściernym drewniane podstawki, wiązaliśmy kokardy, mocowaliśmy bombki i tysiąc innych spraw mieliśmy na głowie. Ale było warto! Dzisiaj w Miejskim Centrum Kultury wystawiliśmy nasze dzieła. Zaproszone osoby były zachwycone tym co udało się nam stworzyć, zaś goście od Pana Prezydenta zakupili mnóstwo ozdób i jeszcze przyprowadzili ze sobą Świętego Mikołaja i śnieżynkę. Było miło, wesoło i bardzo nastrojowo.

 

 

 

 

 01-03.12.2017 - nasi uczestnicy wraz z instruktorami brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Bank Żywności w Ostrowcu Św.. Celem zbiórki było zebranie jak największej ilości żywności, która trafi na świąteczne stoły osób potrzebujących w naszym regionie. Akcja zbierania potrzebnych produktów odbyła się w sklepie Top Market na os. Pułanki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

24.11.2017 - odbyła się zabawa andrzejkowa w naszym WTZ, która obfitowała w różne atrakcje. Było mnóstwo wróżb, tańca i wspólnej zabawy, a oprawę muzyczną zorganizowała pracownia muzykoterapii. Wszyscy świetnie się bawili :)

  

 

 

 23.11.2017 - Kolejna miła wizyta w WTZ Rzeczki. Pani Edyta i pani Ewa z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Św. przeniosły nas w zaczarowany świat literatury. Literatury familijnej, pełnej humoru i zabawnych zdarzeń czyli takiej, jaką warto czytać wspólnie. "Spoko! To tylko rodzinka " A. Szczawińskiego, "Pitu i Kudłata dają radę" L.K. Talko , "Bery, gangster i góra kłopotów". M. Strękowskiej - Zaremby to wspaniała lektura na poprawę humoru! Dziękujemy bardzo za miłe spotkanie i liczymy na następne, bo "Czytanie to podróż w którą warto wyruszyć razem ..."

 

 

 

23.11.2017 – gościliśmy Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza ze spektaklem „Czterej muzykanci z Bremy” wg baśni braci Grimm. Prosta forma, a też poddaliśmy się iluzji teatru. Dziękujemy za udostępnienie Sali gimnastycznej p. Annie Stojek – dyrektor PSP Nr 10.

 


 

 

23.11.2017 - Tak oto rozpoczęliśmy cykl spotkań z zawodem. Dzięki uprzejmości państwa Skalskich mogliśmy prześledzić proces wypiekania pieczywa jak i słodkich wypieków – samodzielnie robiliśmy precle i tort ! Oczywiście nasze działania zakończyliśmy degustacją wytworów. Z całego serca dziękujemy za tak profesjonalne i pełne atencji dla niepełnosprawnych osób podejście.

 

 

 

21.11.2017 – Listy do M 3 – polecamy miłośnikom filmów! Obejrzeliśmy z dużym zainteresowaniem ten film, który bawi i wzrusza. Tomasz Karolak jako filmowy Melchior i w przebraniu Świętego Mikołaja, Magdalena Różczka, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Izabela Kuna, Katarzyna Zawadzka, Zbigniew Zamachowski to tylko część z plejady aktorów, których grę podziwialiśmy. Zabawne, lekkie i niezwykle przyjemne w odbiorze polskie kino. I do tego w ostrowieckiej „Etiudzie” w listopadowy dzień.

 

 

 

 

17.11.2017 – włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy poprzez udział w konferencji organizowanej pod patronatem starosty ostrowieckiego . Na tejże konferencji w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim zostaliśmy zaproszeni do wystawienia prac wykonanych w WTZ, a były to głównie stroiki świąteczne.

 

 

 

18.10.2017 - nasz Warsztat wziął udział w VIII Spotkaniach Teatralnych Osób Niepełnosprawnych Kałków-Godów 2017 pt. "Świat pełen cudów". Organizatorami tej artystycznej imprezy byli : Świętokrzyskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnym "Radość" w Godowie a współorganizatorami: Warsztat Terapii Zajęciowej Kałków-Godów oraz Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie. Na scenie zaprezentowało się - w atmosferze wzajemnej akceptacji i zrozumienia - 10 zespołów. Wszystkie przedstawienia były niezwykle wzruszające i sugestywne. "Obieżyświaty" - Zespół Artystyczny WTZ Rzeczki zaprezentował program muzyczny w/g pomysłu p. Małgorzaty Gębury pt: "Wiosenny poranek". Nasi Artyści : Marzena Podkowa, Dariusz Chlebowski, Łukasz Kruk, Tomasz Trojanowski, Krzysztof Banach oraz Daniel Wojtas- przy akompaniamencie muzyki Edwarda Griega - ruchem i gestem i mimiką przedstawili obraz budzącej się o poranku do życia przyrody. Wysęp naszych Artystów spotkał się z uznaniem widzów i został nagrodzony gromkimi brawami. W czasie trwania imprezy uczestnicy oraz ich opiekunowie - M. Golańska, E. Kaczmarska - mieli wiele okazji do ciekawych spotkań, wymiany pomysłów i doświadczeń, rozwoju zainteresowań teatralnych. Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy Organizatorom udanej imprezy !

 

 

 

 04.10.2017 - odbył się Rajd "Leśny" połączony z grzybobraniem. Trasa rajdu przebiegała przez las w Nadleśnictwie Zwierzyniec na Gutwinie. Lekko nie było ale pełne kosze grzybów wywołały uśmiech na twarzach uczestników rajdu. W rajdzie uczestniczyło 20 osób niepełnosprawnych podopiecznych naszego Warsztatu oraz zaproszeni goście - nasi Przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. os. Słoneczne 49. Rajd zakończył się wielkim grillowaniem (70 osób). Była pieczona kiełbasa z dodatkami, pączki, oponki, chipsy oraz gorąca herbata. Wspólne śpiewanie przy grillu umilało czas i szkoda było się rozstawać. Integracja na łonie natury wpływa korzystnie na samopoczucie, redukuje stres i jest świetną okazją do zabawy. Chcieliśmy przy okazji z całego serca podziękować Nadleśnictwu za nieodpłatne udostępnienie wiaty, terenu i drewna na ognisko. Jednym słowem tego co było potrzebne do zorganizowania fantastycznego spotkania przy grillu.

 

 

 

 29-30.2017 - 23 wolontariuszy z naszego WTZ i Stowarzyszenia "RAZEM" brało udział w zbiórce żywności pod hasłem "Podziel się dobrym posiłkiem". Zbiórka była okazją do promowania idei pomocy ludziom potrzebującym wsparcia. Darczyńcom, którzy poparli akcję serdecznie dziękujemy!

 

 

28.09.2017 - odbył się XVII Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Warsztatów Terapii Zajęciowej o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Św. Bardzo dziękujemy warsztatom terapii zajęciowej, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i wystawiły zawodników do turnieju, a były to: WTZ w Kałkowie- Godowie, WTZ w Opatowie, WTZ w Siennie, WTZ w Starachowicach z ul.Wiosennej oraz WTZ z Ostrowca z ul.Żabiej. Gospodarzem imprezy był Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszczący się (jeszcze !) przy ul.Rzeczki, działający przy Stowarzyszeniu RAZEM na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Jak stwierdził niezależny obserwator, poziom turnieju był zaskakująco wysoki. Rozgrywki prowadzone były w systemie pucharowym, a zmagania zawodników doprowadziły do następujących rozstrzygnięć :
I miejsce - Paweł Menducki, WTZ Ostrowiec ul.Żabia 
II miejsce - Konrad Prygiel, WTZ Starachowice 
III miejsce - Robert Gołyś, WTZ Ostrowiec ul.Żabia 
A gospodarze - jak to często bywa, zajęci byli stwarzaniem dobrej atmosfery. Co też chyba się udało.
Puchary i pamiątkowe statuetki wręczał Krzysztof Wojtachnio p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu. Jeszcze raz dziękujemy miłym gościom, gratulujemy zawodnikom i pozdrawiamy serdecznie wszystkich obecnych na XVII TTS !

 

 

 

 

22.09.2017 - w ODS Malwa na os. Stawki odbył się II Festiwal Piosenki Różnej Osób Niepełnosprawnych o Statuetkę Starosty Ostrowieckiego zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. os. Słoneczne 49, w którym uczestniczyło 12 placówek z województwa świętokrzyskiego.Jedną z nich był nasz Warsztat. Chociaż konkurencja była duża to udało nam się zająć wysokie 3 miejsce! Serdecznie gratulujemy naszej uczestniczce Agnieszce Cichockiej.

 

 

 

 

15.09.2017 - grupa 20 osób z naszego Warsztatu wyruszyła do lasu. Wszyscy chwalili się zbiorami grzybów, więc i my przekazujemy dobre wieści. Pełne kosze, torby, wiaderka i humor jaki nam dopisywał. Mogliśmy poznać grzyby, drzewa a co najważniejsze wiemy jak poruszać się po lesie. Opiekunowie zajęli się nami z wielką troską. Dla niektórych z nas było to pierwsze grzybobranie. Już dziś nie możemy doczekać się następnego wyjazdu do lasu.

 

 

 

 28.08.2017 - nasz Warsztat gościł Panie z Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt "Animals". Wolontariuszki sprawiły nam ogromną niespodziankę i wiele radości, przywożąc suczkę, którą znaleźliśmy wiosną na terenie naszego Ośrodka - porzuconą i wystraszoną. Gucia przebywając w domu tymczasowym odzyskała wiarę w człowieka. Wypielęgnowana i zadbana cierpliwie znosiła przytulanie i głaskanie. Wciąż czeka na wymarzony dom i kochającego właściciela. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wzruszających historii zwierząt skrzywdzonych, porzuconych i zapomnianych. Wiemy też, w jaki sposób reagować na przemoc i niehumanitarne traktowanie zwierząt. Cieszymy się, że przekazując karmę i smakołyki mogliśmy pomóc potrzebującym podopiecznym Stowarzyszenia. Dziękujemy za miłe spotkanie i liczymy na dalszą współpracę, bo kochamy zwierzęta i lubimy pomagać.

 

 

 

23.08.2017 - zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa wspólnie z mieszkańcami DPS-u os. Słoneczne w Rajdzie Chmielowskim. Zwiedzaliśmy piękne wąwozy na terenie Chmielowa. Trasa była długa, ale w miłym towarzystwie czas szybko minął. Rajd pieszy połączony był z ekologią i po drodze zbieraliśmy śmieci. Organizatorzy rajdu na drogę przygotowali dla nas suchy prowiant. W przerwie, na polanie wspólnie zjedliśmy posiłek. Oczywiście nie mogło zabraknąć też kawy. Po długiej wędrówce w pięknej scenerii kawa smakowała wyśmienicie. Wszystkim dopisywał humor i dobre samopoczucie.

 

 

 

28.06.2017 - dla odmiany to my gościliśmy DPS z os. Słonecznego. Był unihokej na trawie, boule, przeciąganie liny, slalom z jajkiem, przelewanie wody na czas, konkurs ratownika medycznego, tańce, muzyka i śpiew. Do tego kiełbaski z grilla, pizza i ciasto przygotowane przez rodziców uczestników. Wszyscy doskonale się bawili !  

 

 

 

 27.06.2017 - DPS z os. Słonecznego zaprosił nas na wspólne powitanie lata. Braliśmy udział w licznych zabawach i grach, zostaliśmy poczęstowani słodkościami a nawet dostaliśmy drobne upominki.

 

 

 

22.06.2017 - tego dnia gościliśmy rodziców dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Szewnie. Tym razem to rodzice byli aktorami i pokazali nam przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek". Byliśmy zachwyceni humorem, radością i dobrą zabawą, którą pokazali aktorzy.

 

 

 

14.06.2017 - Nasi uczestnicy wzięli udział w interaktywnej prezentacji "Historia rowerów". Była to inicjatywa przedstawicieli Stowarzyszenia Ostrower - Sebastiana Majewskiego oraz Bartosza Karcza. Ciekawa formuła szkolenia, łącząca przekazywanie wiedzy z atrakcyjną formą, spotkała się z zainteresowaniem uczestników.

 

 

 

 13.06.2017 - zrobiliśmy sobie wypad do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Dobrze się bawiliśmy spacerując i karmiąc kaczki 

 

 

 

 

12.06.2017 - Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Szewnie zaprosiło nas na przedstawienie pt. "Kwiat Dobroci". Dzieci opowiedziały nam piękną, kolorową i mądrą opowieść.

 

 

 

 

 01.06.2017 - zabawa z okazji Dnia Dziecka w naszym WTZ

 

 

 

29.05.2017 - teatrzyk pt. "Doktor Znachor" przedstawiła nam Agencja Artystyczna GALLENA

 

 

 

24.05.2017 - wyjazd do schroniska dla zwierząt "Janik"

 

 

 

 05.05.2017 - Wycieczka do Jaskini Raj i Chęcin.

 

 

 

 22.04.2017 - zrobiliśmy sobie wspólny wypad do kina "Helios" w Starachowicach na film pt. "Porachunki małżeńskie". Niejako "po drodze" zwiedziliśmy Klasztor Cysterów w Wąchocku. Pogoda nie dopisywała, ale i tak się dobrze bawiliśmy :)

 

 

 12.04.2017 - nasi uczestnicy zostali zaproszeni na śniadanie wielkanocne przygotowane przez DPS na osiedlu Słonecznym.

 

 

 

11.04.2017 - odbyło się śniadanie wielkanocne połączone z występem przygotowanym przez naszych uczestników.

 

 

 

11.04.2017 - Kiermasz stroików Wielkanocnych w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św.

 

 

 

 08.04.2017 - Wielkanocny Ryneczek 2017

 

 

 

  05.04.2017 - zaproszono nas do DPS przy ul. Iłżeckiej na wspólne zdobienie pisanek. Było ciekawie, kolorowo, wesoło no i smacznie. Po wykonaniu wielkanocnych kraszanek zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek pysznych mazurków.

 

 

 

31.03-02.04.2017-Wielkanocna zbiórka żywności w sklepie TOP Market na os. Pułanki

w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

 

24.03.2017- w Szpitalu Miejskim w Ostrowcu Św. odbyła się giełda stroików wielkanocnych przygotowanych przez uczestników naszego Warsztatu.

 

 

 

08-09.03.2017 - obyły się występy z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez uczestników naszego Warsztatu.

 

 

 

 

 14.02.2017 - z okazji walentynek została zorganizowana zabawa taneczna połączona z odczytywaniem poczty walentynkowej przygotowanej przez naszych podopiecznych :)

 

 

 

 

20.01.2017 - Zabawa choinkowa w naszym WTZ

 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.