2020

Wydarzenia 2020

 

18.12.2020 r. - coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Chociaż za oknem brak śniegu to u Nas w Warsztacie nastrój świąteczny gości już od pierwszych dni grudnia. A to za sprawą ważnego Gościa. Tego dnia przybył do Naszego WTZ Święty Mikołaj, aby we własnej osobie dostarczyć dla naszych Uczestników świąteczne paczki oraz życzenia. Mikołaj został ciepło przyjęty, witany uśmiechami obdarowanych osób, co dało nam dużo energii do kolejnych działań w tym wyjątkowym i trudnym czasie.

 

08.10.2020 r. – w tym dniu odbył się XX Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim, którego organizatorem było Stowarzyszenie „ RAZEM” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziękujemy za obecność p. Andrzejowi Jabłońskiemu – Wicestaroście Powiatu Ostrowieckiego, p. Barbarze Cudzik – Dyrektorowi PCPR w Ostrowcu Św., p. Adrianowi Murdzy – reprezentującemu Prezydenta Miasta Ostrowca Św. oraz wszystkim uczestniczącym w imprezie Gościom. Szczególne podziękowania kierujemy do jednostek biorących udział w rozgrywkach: WTZ „Zintegrowani” Miłkowska Karczma, WTZ „ Szansa” Ostrowiec Św.,ul Żabia, Zespół Szkół Specjalnej w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 oraz nasz Warsztat Terapii Zajęciowej WTZ „ RAZEM” Ostrowiec Św., os. Pułanki 10. Turniej odbył się w Sali Fitness Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Rozgrywki przebiegły w bardzo przyjemnej atmosferze oraz zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Na trzecim miejscu podium znalazł się Robert Gołyś, zawodnik WTZ „ Szansa” Ostrowiec Św., drugie miejsce zajął Marcin Spyra z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., natomiast zwycięzcą zawodów został Rafał Bilewicz z WTZ „ Zintegrowani” w Miłkowskiej Karczmie. Nagrody wszystkim zawodnikom wręczyła Pani Barbara Cudzik dyrektor PCPR w Ostrowcu Św. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju ! Jeszcze raz dziękujemy Gościom za przybycie. Dziękujemy za Wasza grę, emocje i uśmiech, które towarzyszyły rozgrywkom, a które w obecnych, niełatwych czasach nabierają szczególnej ceny. Dla nas wszyscy jesteście zwycięzcami. Cieszymy się, że byliście z nami. Wygrywajmy „ Razem” !

 

 

06.10.2020 r. – dziś przemiłe spotkanie ! Gościły u nas po raz kolejny Panie: Iwona i Agnieszka z Ostrowieckiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ Animals”. Paniom towarzyszył przecudny pies Tori, który od razu podbił nasze serca. Pani Iwona – jak zwykle z wielka pasją i empatią opowiadała o swoich podopiecznych a my ze wzruszeniem i łzami w oczach słuchaliśmy historii bezdomnych, bezbronnych, często chorych i skrzywdzonych zwierząt. Życzymy Paniom wiele sił i determinacji w Waszych działaniach na rzecz ratowania psów i kotów ! Mamy nadzieję, że przekazana przez nas karma, koce, kołdry, dywany pomogą w opiece nad zwierzętami. Wspierajmy „Razem” bezdomne zwierzęta !

 

 

01.10.2010 r. – tego dnia odwiedził nas teatr Bruno z przedstawieniem pt. „ Piraci”. Spektakl ten pozwolił przybliżyć definicję słowa „ pirat” poprzez pokazanie przygód „ piratów” drogowych a także piratów podczas rabunkowych wypraw po morzu. Podczas spotkania aktorzy dali nam możliwość wcielić się w rolę piratów i marynarzy, co pozwoliło emocjonalnie włączyć się w przedstawienie. Dało nam to dużo radości i zabawy.

 

 

 

 24.09.2020 – 28.09.2020 r. – „ Na grzyby idziemy, na grzyby…!”. Piękny, wrześniowy, słoneczny poranek to idealny czas na rozpoczęcie grzybobrania ! Podzieleni w grupy, wyposażeni w kosze i odpowiednie stroje ruszyliśmy w leśne knieje na poszukiwanie grzybów, szyszek, oznak jesieni i… wytchnienia od miejskiego gwaru. Aktywność fizyczna w plenerze sprzyjała relaksowi a śniadanie w leśnym zaciszu, wśród jesiennej przyrody smakowało wyśmienicie ! Wróciliśmy w znakomitych humorach, z koszami pełnymi leśnych trofeów !

 

 

 

 23.09.2020 r. – następna grupa gościła w pracowni rzeźby i ceramiki Ostrowieckiego Browaru Kultury. Pod fachowym okiem prowadzącego warsztaty p. Bartłomieja Kota powstawały piękne prace z gliny. Pracowaliśmy z zapałem i pasją a efekty naszych działań przyniosły nam radość i satysfakcję. Serdecznie polecamy - to wspaniały sposób aby wyrazić siebie i poczuć się artystą. 

 

 

 

18.09.2020 r. – wybraliśmy się małą grupką do Ostrowieckiego Browaru Kultury na warsztaty rzeźby i ceramiki. W czasie zajęć uczyliśmy się lepić z gliny. W wyniku naszej pracy powstały piękne koszyki, dzbanki i różne naczynia.

 

 

 

 

14.09-16.09.2020 r. - ostatnie dni lata 2020 spędziliśmy nad zalewem Chańcza koło Staszowa. Nasza wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Kościoła w Iwaniskach oraz ruin najwspanialszego niegdyś zamku w Krzyżtoporze. Jego ciekawą historię opowiedziała nam zajmująco pani przewodnik. Nad Chańczą korzystaliśmy z dobrodziejstw natury – pięknych widoków, czystej wody, plaży i słońca. Spędziliśmy czas aktywnie na spacerach, brodzeniu w wodzie, zajęciach nordic walking, zabawie przy muzyce na świeżym powietrzu, piekliśmy kiełbaski i zwiedzaliśmy okolice jadąc bryczką. Pogoda nam sprzyjała. Już planujemy, że za rok tam powrócimy.

 

 

 

 

10.09.2020 r. – w tym dniu zorganizowaliśmy w naszym WTZ imprezę rekreacyjno – sportową, pt. „ Słoneczne podwórko”. Oprócz konkurencji sportowych, takich jak: rzut lotkami do tarczy, gra w bule, rzuty woreczkami do celu odbył się konkurs „prawda czy fałsz” oraz wystawa prac wykonanych przez uczestników naszego Warsztatu połączone z występami artystycznymi i malowaniem włosów. Na koniec na każdego czekał pyszny poczęstunek oraz pamiątkowy kubek. Taka forma spędzania czasu nie tylko doskonale wpływa na nasz stan zdrowia, ale również na ogólne samopoczucie. Na co dzień spędzamy wiele czasu w pomieszczeniach, dlatego warto czasem spędzić chwilę poza murami budynków, odpocząć i skorzystać z letniej pogody. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, było mnóstwo rozrywki i radości.

 

 

 

 

28.08.2020 r. - dziś wybraliśmy się na wycieczkę aby zbierać szyszki, dotykać mchu, podziwiać zwierzęta i słuchać muzyki lasu. Na naszym długim, bo prawie 5-kilometrowym spacerze wykorzystaliśmy wszystkie formy silwoterapii, czyli terapii opartej na kontakcie z przyrodą. Celem takiej terapii jest rozładowanie napięć, rozluźnienie i uspokojenie. Przebywanie w obecności drzew i krzewów, nie tylko nas wyciszyło ale też odprężyło. Z naszej wyprawy przynieśliśmy też wiele leśnych skarbów, takich jak: szyszki, liście, żołędzie i patyki, które wykorzystamy w późniejszym czasie do wykonywania prac plastycznych w ramach terapii zajęciowej. Na zakończenie naszej wędrówki udaliśmy się zjeść śniadanie w towarzystwie uroczych kaczek. Odpoczywaliśmy w cieniu drzew i przysłuchiwaliśmy się szumom wiatru. Był to doskonale spędzony, niepowtarzalny, piękny i ciepły dzień. Wróciliśmy zrelaksowani i naładowani pozytywną energią zaczerpniętą z otaczającej Nas natury.  

 

 

 

 24-26.08.2020 r. - w tych dniach podzieleni w grupy odwiedziliśmy Bałtowski Kompleks Turystyczny. Była to dla Nas przygoda połączona z nauką. Podczas wycieczki po Jura Parku podziwialiśmy eksponaty przedstawiające dinozaury, które były bardzo interesująco wkomponowane w otoczenie. Wszyscy z ciekawością spacerowaliśmy pośród prehistorycznych gadów. Największe wrażenie zrobiło na Nas Oceanarium, w którym przy pomocy technologii 3D mieliśmy możliwość podziwiać podwodny świat ogromnych stworów. Ta wizyta wywołała u Nas ogromne podekscytowanie i zafascynowanie. Wróciliśmy zadowoleni, pełni nowej wiedzy i wrażeń, ponieważ mogliśmy spotkać się oko w oko z gatunkami, które żyły na Ziemi bardzo dawno temu.

 

 

 

 

21.08.2020 r. - dzisiejszego słonecznego dnia wybraliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego " Gutwin". Podczas wypoczynku podziwialiśmy malowniczą okolicę, karmiliśmy kaczki oraz ćwiczyliśmy, korzystając z siłowni na świeżym powietrzu. Wycieczka ta była doskonałą formą aktywności sportowej oraz wspólnej rekreacji. Wróciliśmy zrelaksowani, wypoczęci i pełni energii.

 

 

23.03.2020 r. – ruszyła linia produkcyjna maseczek ochronnych. Zaangażowany jest cały personel a maszyny do szycia pracują na pełnych obrotach. Materiał udostępniło nam Starostwo Powiatowe. Szczególne podziękowania kierujemy do Koordynatora projektu pana Karola Wójcika. Cieszymy się, że w taki sposób możemy pomóc w tym trudnym dla wszystkich czasie.

 

 

11.03.2020 r. – dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć niezwykłe Panie: Iwonę i Agnieszkę z Ostrowieckiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ Animals”. Paniom towarzyszyła cudowna kotka Lisa, która od razu podbiła nasze serca ! Ze wzruszeniem i łzami w oczach wysłuchaliśmy opowieści o bezbronnych, bezdomnych a często chorych i skrzywdzonych zwierzętach. Przekazaliśmy też zebraną karmę, kołdry i koce dla podopiecznych Towarzystwa. Dziękujemy za miłe spotkanie. Podziwiamy Waszą pracę, pasję, zaangażowanie, bezinteresowne działania w obronie tych, którym człowiek zgotował ogrom cierpień ! My też apelujemy: nie porzucajcie, wspierajcie, pomagajcie !

 

 

 09.03.2020 r. – w tym dniu odwiedziliśmy naszych dobrych znajomych z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej. Mieliśmy przyjemność obejrzeć ich piękny program z okazji Dnia Kobiet, następnie my przedstawiliśmy swój. Wymieniliśmy się prezentami oraz zostaliśmy poczęstowani pysznymi słodkościami. Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz upominki. Mówimy do zobaczenia, na tym nasze spotkania się nie kończą.

 

 

06.03.2020 r. – wzięliśmy udział w koncercie charytatywnym „ Sercem dla Oliwki z Ostrowca” w Browarze Kultury. Z myślą o pomocy dla chorej dziewczynki przekazaliśmy ozdoby wielkanocne ( karty świąteczne, stroiki, palmy) oraz inne prace wykonane podczas zajęć terapeutycznych w WTZ. Kilka ozdób wystawiliśmy na licytację prowadzoną podczas koncertu na leczenie Oliwki. Cieszymy się, że nasze prace się podobały, świetnie sprzedawały, a tym samym zasiliły konto przeznaczone na leczenie dziewczynki.

 

 

06.03.2020 r. –Dzień Kobiet- to międzynarodowe święto jest idealną okazją aby pokazać każdej kobiecie w naszym otoczeniu jak bardzo ważna dla nas jest. My pokazaliśmy to w formie spektaklu przygotowanego przez uczestników, na który zaprosiliśmy rodziców i opiekunów. Spektakl pokazał jak obchodzono Dzień Kobiet dawniej i jak robi się to w dzisiejszych czasach. Nasi aktorzy zaprezentowali układy taneczne, m.in. "Jezioro Łabędzie". Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i opiekunów naszych Podopiecznych. Dziękujemy Państwu z całego serca za przybycie, pomoc i pyszne słodkości oraz składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom, spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości w życiu i aby każdy dzień był wspaniałym Dniem Kobiet.

 

 

25.02.2020 r. – w tym dniu wybraliśmy się wszyscy do kina „ Etiuda” na film pt. „Zenek”. Film ten przedstawia biografię króla disco polo – Zenona Martyniuka z zespołu Akcent. Mimo, że jedni Go kochają a inni nienawidzą to muzyk ten spełnił swój „ amerykański sen” i z prostego chłopaka z małej wsi stał się ikoną muzyki disco polo. Nam film się bardzo podobał i z zaciekawieniem śledziliśmy młodość oraz późniejsze dorosłe życie tego artysty. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

 20.02.2020 r. - Wszelkie diety dziś na boku,Tłusty Czwartek jest raz w roku

 

 

19.02.2020 r. – serdecznie dziękujemy Zespołowi Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. oraz Stowarzyszeniu „ Źródło” za możliwość wzięcia udziału w przepięknym Balu Karnawałowym. Organizatorzy zapewnili nam wspaniałą zabawę przy muzyce na żywo, którą poprowadził komik i wodzirej KLAUN FRED. Słodki poczęstunek smakował wszystkim wyśmienicie, a konkurs na najpiękniejszy kostium wygrał nasz uczestnik – Marcin Bugajski, który został królem balu. Było nam niezmiernie miło i mamy nadzieję na dalsze spotkania i współpracę w tak miłym gronie.


 

 

 

 18-19.02.2020 r. – przez dwa dni gościliśmy w pracowni „Renowatoria”, biorąc udział w zajęciach warsztatowych, polegających na malowaniu porcelanowych kubków. To był bardzo pracowicie ale miło, ciekawie, kreatywnie spędzony czas. Na kubkach powstawały piękne wzory – nasi Podopieczni znowu udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic! Świetnie zorganizowane zajęcia, w świetnej atmosferze przez wyjątkowych ludzi z pasją. Wszystkim polecamy to niezwykłe miejsce. Będziemy tu wracać !


 

 

 

 17.02.2020 r. - gościliśmy w Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie. To magiczny zakątek o niezwykłym klimacie, stworzony przez niezwykłych ludzi. Słuchaliśmy opowieści o tym miejscu, pełnym książek i pozytywnej energii, robiliśmy pierniki, chłonęliśmy atmosferę tego domu i czuliśmy się jak w domu...dziękujemy przemiłym Gospodarzom za gościnę, za wspaniałe podejście do osób niepełnosprawnych, pełne ciepła, zrozumienia i szacunku, za dostrzeżenie ich potrzeb, uczuć i talentów. Wrócimy na pewno! Do zobaczenia!


 

 

 

 14.02.2020 r. - dzisiaj w naszym Warsztacie Święto Miłości, któremu patronuje Św. Walenty. Króluje oczywiście kolor czerwony ! Wśród morza serc, balonów, muzyki, tańca, uśmiechów, radosnych fotografii składamy sobie walentynkowe życzenia, obdarowujemy drobnymi prezentami i własnoręcznie wykonanymi karteczkami. Przekazujemy moc ciepłych, pozytywnych uczuć Rodzicom naszych Podopiecznych. Wasze ciasta i słodkości są jak zwykle niezrównane ! A największym podziękowaniem i nagrodą - tak dla Was jak i dla nas - jest radość i szczęście na twarzach Waszych Pociech !


13.02.2020 r. - dzisiaj poznawaliśmy smaki i aromaty kuchni japońskiej w Midori Sushi. Niepowtarzalne dania, sposób podania potraw oraz niezwykły klimat tego miejsca wprowadził nas w znakomity nastrój. Dziękujemy za miłą obsługę ! Midori Sushi ! Wszystkim polecamy ! My na pewno tu wrócimy !


 

 

 

31.01.2020 r. – Niech żyje bal! To był bal nad bale! Bal pt.” Cekinowy blask”. Dzisiaj pracownia muzykoterapii, pięknie przystrojona zamieniła się w salę balową i zapełniła niezwykłymi postaciami z bajek i filmów! Wszystkim udzielił się radosny nastrój zabawy, relaksu i rozrywki, Jak karnawał to karnawał! Pląsom, korowodom, tańcom w parach i kółeczkach nie było końca! To był cudownie spędzony czas, pełen muzyki, tańca i szampańskiej zabawy! Było radośnie, barwnie, bajkowo, cekinowo! W przerwie zabawy wyśmienicie smakowały ciasta, babeczki i inne smakołyki, przygotowane przez nieocenionych Rodziców naszych Podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za słodki poczęstunek, za to, że możemy liczyć na Wasze wsparcie w każdej sytuacji! I niech tak zostanie „Razem” możemy więcej …


 

 

 

 22.01.2020 r. - dziś nastąpiła " zmiana klimatu". Deszcz i szaruga za oknem a my spędziliśmy słodkie przedpołudnie w " klimatycznej" kafejce przy aromatycznej kawie i pysznych ciastkach. Cudowna atmosfera i niepowtarzalny wystrój tego miejsca wprawiły nas w świetny nastrój. Dziękujemy Właścicielom kawiarni "Zmiana Klimatu" za przemiłe przyjęcie. Serdecznie polecamy to miejsce wszystkim, którzy pragną miło spędzić czas. My tu na pewno wrócimy!


 

 

17.01.2020 r. - Inni jesteśmy w czasie zabawy. Inni gdy dotyka nas ciepło ludzkiego serca. Inni kiedy ręce i nogi, które pchają wózek sprawiają, że w tańcu jesteśmy wolni od ograniczeń ... Dziękujemy bardzo za zaproszenie na wspaniałą dyskotekę właścicielom klubu muzycznego Ptaszek w Klatce. To były niezapomniane chwile radości i zabawy a bezalkoholowe drinki smakowały wyśmienicie. Niech karnawał trwa !


 

 

13.01.2020 r. – działo się ! To była słoneczna niedziela, pełna miłości i otwartych serc! Zjednoczeni pasją świątecznego kwestowania wyruszyliśmy na ostrowieckie ulice aby zagrać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Niesienie wsparcia i pomocy to nasza pasja. Pomagamy i będziemy pomagać! Do zobaczenia w przyszłym roku! Siema!


Copyright © 2016. All Rights Reserved.