2019

Wydarzenia 2019

 

18.12.2019 r. – zbliża się magiczny czas Bożego Narodzenia, czas radości spotkań w gronie rodzinnym. W tym dniu w naszym WTZ zorganizowaliśmy Spotkanie Wigilijne. Do wspólnego biesiadowania oraz obejrzenia Jasełek w wykonaniu naszych uczestników zaprosiliśmy Gości, rodziców i opiekunów naszych podopiecznych. Po spektaklu, który odbył się w magicznej i ciepłej atmosferze przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Świąteczny nastrój przepełniał całą salę, co było potwierdzeniem, że jesteśmy „Warsztatową” rodziną. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie oraz składamy moc życzeń, by ta pierwsza gwiazdka na niebie zabłysnęła dla Was, przynosząc szczęście oraz zdrowie!

 


 

 

16.12.2019 r. – tego dnia gościliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica. Wystawa stroików bożonarodzeniowych cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i grona pedagogicznego. Zaoferowaliśmy również możliwość udziału w Warsztatach, na których młodzież samodzielnie wykonała ozdoby świąteczne. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora Dariusza Kaszuby, a całej kadrze i uczniom I LO życzymy Wesołych Świąt!

 


 

 

12.12.2019 r. - Tradycyjnie jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się giełda stroików i ozdób świątecznych. Nasza obecność umożliwiła nam prezentację własnoręcznie wykonanych prac i stroików bożonarodzeniowych.

 


 

 

10.12.2019 r. - drugie śniadanie w Giza Kebab! Było wesoło, było pysznie! Samodzielnie wybrane i zamówione potrawy smakowały wyśmienicie. Z radością zauważyliśmy, że elementem wystroju lokalu okazał się... stroik, wykonany przez naszych Podopiecznych. Dziękujemy za miłą obsługę!

 


 

 

 

06.12.2019 r – Mikołajki i uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku. Nie zabrakło tam również Nas. Wystawiliśmy prace wykonane przez naszych uczestników. Chętnych na świąteczne ozdoby nie brakowało. Zebrane fundusze jak zawsze przeznaczymy na integrację społeczną.

 


 

05.12.2019 r. – odwiedziła Nas Agencja Artystyczna „ Gallena” z przedstawieniem pt. „ Początek dobrej nowiny”. Aktorzy zaprezentowali nam teatralno - muzyczne widowisko, opowiadające o narodzeniu Jezusa oraz innych biblijnych wydarzeniach. Pomimo poważnego tematu, przedstawienie to miało pogodny charakter i bardzo przypadło nam do gustu, co potwierdziły na końcu liczne oklaski.

 


 

 

 

05.12.2019 r. - jak każdego roku, dzięki uprzejmości Dyrekcji Szpitala Miejskiego mieliśmy możliwość zaprezentowania bożonarodzeniowych prac naszych Podopiecznych. W świetlicy zapanowała świąteczna atmosfera. Pacjenci szpitala mogli na chwilę przenieść się w bajkowy świat błyszczących, świecących, cieszących oko choinek, stroików, ozdób i dekoracji świątecznych, w wykonanie których nasi Uczestnicy włożyli wiele serca, pasji i zaangażowania. Mamy nadzieję, że wnieśliśmy trochę radości w szpitalne życie a jednocześnie pozyskaliśmy środki, które będą wykorzystane na wyjazdy, wycieczki, spotkania integracyjne, sprzyjające poprawie funkcjonowania w społeczeństwie naszych Podopiecznych.

 


 

 

 

 29-30.11.2019 r. – Nasz WTZ zawsze chętnie bierze udział w Świątecznych Zbiórkach Żywności organizowanych przez Bank Żywności. W związku z tym w ciągu tych dwóch dni trwania zbiórki nie mogło nas również zabraknąć. Chętnie wspieraliśmy działanie banku jako wolontariusze w sklepie „ Top Market” na os. Pułanki i pomagaliśmy zbierając produkty spożywcze dla osób, które ich najbardziej potrzebują. Pamiętajmy, że chcąc pomóc i dołączyć się do zbiórki nie jest trudno, wystarczy tylko przy okazji zakupów w sklepie kupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je nam – wolontariuszom do specjalnie oznakowanych koszyków. Produkty te zawsze trafiają do ludzi, którzy z różnych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej.

 


 

 

 

23.11.2019 r. – w tym dniu w naszym WTZ odbyła się zabawa andrzejkowa. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 wraz z rodzicami i opiekunami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Jest to jedyny dzień w roku kiedy świat realny łączy się ze światem magii i czarów. Gdy zgasiliśmy światła odbyła się dyskoteka integracyjna, a następnie przyszedł czas na czary! Przebijaliśmy balony wypełnione wróżbami dotyczącymi naszej przyszłości, a także obieraliśmy jabłka aby z ich skórki poznać pierwszą literkę imienia naszej miłości, dowiedzieliśmy się też, która panna pierwsza wyjdzie za mąż. Zabawy i radości było wiele, wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu, pełni wiary, że spełni się to, co sobie wywróżyliśmy podczas naszych andrzejek! Dziękujemy serdecznie Naszym Gościom - Uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul Iłżecka 33, rodzicom i opiekunom za przybycie oraz świetnie spędzony razem czas!

 


 

 

 

 

13.11.2019 r. – po raz kolejny odwiedziliśmy schronisko dla zwierząt w Janiku. Celem wizyty było przekazanie zebranej podczas zbiórki żywności, karmy dla zwierząt oraz kocy, kołder i akcesoriów dla psów i kotów. Dziękujemy Uczestnikom , Instruktorom i Przyjaciołom Warsztatu za udział w zbiórce! Okazując wsparcie bezbronnym, często skrzywdzonym zwierzętom pokazaliście, że jesteście wrażliwi i pełni empatii, że można na Was liczyć w każdej sytuacji!

 


 

 

 

12.11.2019 r. - w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym Warsztacie odbył się  „Konkurs wiedzy patriotycznej”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju, popularyzowanie wiedzy o Polsce oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej. Nasi podopieczni – jak przystało na prawdziwych Patriotów spisali się znakomicie i bezbłędnie odpowiadali na wszystkie pytania, nawet najtrudniejsze… Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe nagrody a zwycięzcy także piękne dyplomy w narodowych barwach. Serdecznie Wszystkim gratulujemy.

 


 

23.10.2019 r. - tego dnia wybraliśmy się wszyscy do Kina " Helios" w Starachowicach na film pt. "Czarownica 2". Tym razem poznajemy historię znaną z baśni z perspektywy bohaterki Diaboliny, uznawanej za czarny charakter. Film ten ukazuje jej skomplikowane relacje z dorosłą już Aurorą, które wspólnie mierzą się z silnymi przeciwnikami w walce dobra ze złem. Seans bardzo nam się podobał, wróciliśmy pełni wrażeń, zachwyceni pięknymi postaciami królestwa i wrzosowisk oraz żyjącymi na nich magicznymi stworzeniami. Serdecznie polecamy!

 


 

 

16.10.2019 r. – Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Ostrowiec Św. mieliśmy możliwość zorganizowania pikniku integracyjnego w kąciku ekologicznym „Zwierzyniec” na Gutwinie. Pierwszym punktem imprezy było rozpalenie ogniska i pieczenie ziemniaków. Miło nam było gościć rodziców i opiekunów naszych podopiecznych. Przybył również p. leśniczy Waldemar Wiewióra, który jak zwykle zaciekawił nas opowieściami o przyrodzie. Jedną z atrakcji naszej imprezy integracyjnej było grzybobranie. Instruktorzy, uczestnicy oraz ich rodzice w dobrych humorach i przy sprzyjającej pogodzie wyruszyli do lasu, zaopatrzeni w odpowiednie ubiory, obuwie i wielkie kosze na grzyby. Zabawa była przednia, każdy zebrał sporą ilość grzybów. Kosze pełne były opieniek, kani, podgrzybków i kozaków. Wszyscy wrócili zadowoleni z grzybobrania po pięknym jesiennym lesie. Jednocześnie z grzybobraniem prowadzona była akcja: „ Sprzątanie lasu”. Grupa „ ekologiczna” wyposażona w rękawice ochronne i worki na odpady ruszyła przeprowadzać „ leśne porządki”. Wypowiedzieliśmy wojnę śmieciom – aby pomóc sobie i przyrodzie. Mamy w planach organizację kolejnych akcji. Zmęczeni, ale bardzo podekscytowani wędrówką po lesie delektowaliśmy się pyszną, gorącą zupą, pieczonymi ziemniakami oraz przygotowanym własnoręcznie przez uczestników w pracowni gospodarstwa domowego ciastem z jabłkami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy, którą uważamy za udaną i godną powtórzenia.

 


 

 

14.10.2019 r. - Miła niespodzianka... Pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność za życzliwy gest i wsparcie naszemu sponsorowi, który pokazał że są ludzie o wielkim sercu. Dziękujemy za dobroć i chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym oraz za możliwość bycia razem i delektowania się przepyszną pizzą w Restauracji " Pizze świata". "Są chwile, co długo w pamięci zostają, I choć czas płynie, same nie mijają, Są też osoby, które raz poznane, Nigdy nie będą przez nas zapomniane".


 

 

11.10.2019 r. - Wyposażeni w "kieszonkowe" - pieniądze na drobne wydatki udaliśmy się do Galerii Ostrowiec na trening " małej ekonomii". Uczyliśmy się rozsądnego gospodarowania własnym mieniem , rozpoznawania monet, prostych operacji matematycznych. Rozwijaliśmy także umiejętność zachowania się w miejscach publicznych jak również precyzyjnego komunikowania własnych potrzeb. Samodzielnie zamówiony posiłek smakował wyśmienicie.


 

 

 

09.10.2019 r. – przy sprzyjajcej nam pogodzie wraz z Panem leśnicznym Waldemarem Wiewiórą sadziliśmy świerki i żywotniki przy naszym WTZ na os. Pułanki.
Dzięki wskazówkom pana leśniczego praca była dla nas nie tylko przyjemnością, ale również okazją do zdobycia wiedzy dotyczącej sadzenia i pielęgnacji drzew iglastych.
Czas spędzony na łonie przyrody, ruch na świeżym powietrzu wprowadził nas w doskonały nastrój. Cieszymy się, że możemy dbać o nasz teren wokół budynku, poprzez pielęgnacyjne prace ogrodnicze. Młode drzewka ozdobią nie tylko teren WTZ, ale osiedle Pułanki. Przyczynią się do poprawy jakości powietrza w okolicy.
Dziękujemy Panu leśniczemu Waldemarowi Wiewiórze za mile spędzony czas, a Panu nadleśniczemu Adamowi Podsiadło za przekazanie pięknych sadzonek świerków.


 

 

 

 

 23.09.2019 r. - Zachęceni słoneczną pogodą udaliśmy się do Parku Miejskiego na powitanie jesieni. Poniedziałkowy poranek okazał się idealną porą na pierwszy, jesienny spacer. Obserwując zmieniające się barwy przyrody, czując na twarzach promienie wrześniowego słońca i cieniutkie nitki babiego lata, przemierzaliśmy parkowe aleje, wdychając zapachy jesieni! I jak tu nie kochać tej najpiękniejszej pory roku!Po długim , jesiennym spacerze posiłek w restauracji McDonald`s smakował wyśmienicie.


 

 

 

19.09.2019 r. – w tym dniu odbył się turniej tenisa stołowego, którego organizatorem było Stowarzyszenie „RAZEM” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był to już XIX Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Warsztatów Terapii Zajęciowej o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak co roku gościliśmy sportowców z zaprzyjaźnionych WTZ-ów: WTZ Sienno, WTZ Opatów, WTZ Starachowice, WTZ Kałków- Godów, WTZ „ Szansa” Ostrowiec Św., ul. Żabia oraz nasz Warsztat Terapii Zajęciowej WTZ „RAZEM” Ostrowiec Św., os. Pułanki 10. Dzięki uprzejmości dyrekcji PSP Nr 10 zawody mogły odbyć się w sali gimnastycznej. Turniej przebiegł w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Na trzecim miejscu podium znalazł się zawodnik z WTZ Opatów Kaczmarski Piotr, drugie miejsce zajął Konrad Prygiel z WTZ Starachowice, natomiast zwycięzcą zawodów został Paweł Menducki z WTZ „ Szansa” Ostrowiec Św., ul. Żabia. Nagrody wszystkim zawodnikom wręczyła Pani Barbara Cudzik dyrektor PCPR w Ostrowcu Św.


 

 

 

09.09.2019 r. – tego dnia wybraliśmy się wszyscy do kina „ Etiuda” na film pt. „ Na bank się uda”. Film ten przedstawia zabawne perypetie trzech starszych panów z Krakowa, którzy włamują się do skarbca jednego z banków inwestycyjnych, a gdy dobrą zabawę psują im antyterroryści, bez żalu się poddają. Jaki był prawdziwy powód tego bezowocnego napadu? Na to pytanie nie zdradzimy odpowiedzi, ale zachęcamy do obejrzenia. Wypad do kina uważamy za udany, pełen radości, dobrego humoru i wrażeń!


 

 

 

06.09.2019 r. – wzieliśmy udział w Festynie Rodzinnym organizowanym przez PSP nr 14 w Ostrowcu Św. na os. Stawki. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji takich jak: zawody sportowe, gry i zabawy rodzinne. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość wzięcia udziału w pikniku, poprzez prezentację prac wykonanych przez uczestników naszego Warsztatu. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.


 

06.09.2019 r. – w tym dniu nasi podopieczni wraz z opiekunami brali udział w corocznym spotkaniu sportowym SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W KAŁKOWIE- GODOWIE „GOLGOTA ŚWIĘTOKRZYSKA 2019 r”. Impreza rozpoczęła się mszą świętą w Sanktuarium w Kałkowie. Uczestnicy brali udział we wszystkich konkurencjach sportowych takich jak : piłka nożna, rzut ringo do celu, rzut lotkami do tarczy, strzelanie z łuku,walki gladiatorów na arenie pompowanego Coloseum, przeciąganie liny. Pięciu naszych zawodników przywiozło medale zdobyte w konkurencjach siłowych. Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Zawody sportowe odbywały się przy akompaniamencie muzyki i wokalnych występach na żywo. Organizatorzy, jak zwykle zadbali o pyszny poczęstunek. Dziękujemy za zaproszenie !!!


 


 

 

04.09.2019 – tego dnia mieliśmy niezapomnianą okazję zjeść wspaniały obiad w restauracji Ptaszek w Klatce. Właściciele tego pięknego miejsca zaprosili nas na degustację kuchni azjatyckiej. Podczas obiadu składającego się z zupy tajskiej na bazie mleka kokosowego, kotleta z łososia z ryżem i sosem z limonki oraz przepysznego deseru w postaci ciasta z bitą śmietaną rozmawialiśmy z panem Szymonem Krausem o trudnym zawodzie restauratora. Panie kelnerki podzieliły się z nami doświadczeniem zawodowym co dało nam wiedzę na temat ich pracy. Zajęcia terapeutyczne w takich okolicznościach to czysta przyjemność! Dziękujemy bardzo właścicielom PTASZKA W KLATCE za okazaną hojność oraz zainteresowanie problemami osób niepełnosprawnych. Panie SZYMONIE ma pan WIELKIE SERCE ! 


 

 

01.09.2019 r. - Przybyliśmy, zobaczyliśmy, polskie siatkarki zwyciężyły! Reprezentacja Polski pokonała reprezentację Hiszpanii 3:0 w 1/8 finału Mistrzostw Europy w piłce siatkowej kobiet. I to właśnie my w łódzkiej Atlas Arenie kibicowaliśmy naszej drużynie narodowej! Towarzyszyły temu wspaniałe wrażenia i emocje - śpiewanie hymnu w biało-czerwonym tłumie nie zdarza się przecież często. Teraz polska reprezentacja zmierzy się z Niemcami w ćwierćfinale, a nam kibicowanie na żywo bardzo się spodobało. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia, które na długo jeszcze będzie rozpalać nasze serca kibiców. Przyłożyliśmy się- świadczą o tym nasze stroje, atmosfera, przygotowanie odpowiednich rekwizytów w barwach narodowych oraz - co dało nam dużo frajdy - malowanie twarzy w barwy biało- czerwone. Wracaliśmy radośni i zmęczeni, docierając do Ostrowca głęboką nocą. Było warto!


 

 

 

 

01.09.2019 r - wczoraj żegnaliśmy wakacje na VII Jadwiżańskim Pikniku Rodzinnym. Było to niezwykłe, niedzielne popołudnie, pełne muzyki, tańca, gier, zabaw, radości i śmiechu dzieci! Dla nas był to również pracowity czas! Prowadziliśmy sprzedaż rękodzieł naszych Podopiecznych oraz zbiórkę funduszy na przystosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, remont łazienek i budowę podjazdu. Dziękujemy naszym pracowitym Wolontariuszom oraz Wszystkim, którzy okazali nam wsparcie, zrozumienie, życzliwy gest. Liczymy na was nadal! Z Waszą pomocą się uda! "Razem" zlikwidujemy bariery! Serdeczne podziękowania kierujemy do Organizatorów Pikniku za możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowym wydarzeniu i gratulujemy znakomitej Imprezy!


 

 

 

 

28.08.2019 r. - w tym dniu zostaliśmy zaproszeni na wspólne grillowanie przez naszych przyjaciół i sąsiadów ze Środowiskowego Domu Samopomocy na os. Pułanki . Braliśmy udział w licznych grach, podziwialiśmy występy muzyczne uczestników, z zaciekawieniem obejrzeliśmy pokaz magicznych sztuczek oraz jedliśmy pieczone kiełbaski. To był świetnie spędzony czas na świeżym powietrzu, który upłynął nam na ciekawych rozmowach oraz wspólnej zabawie. Dziękujemy serdecznie Środowiskowemu Domu Samopomocy na os. Pułanki za zaproszenie!


 

 

 

 

22.08.2019 r. – Rozpoczęliśmy sezon „Grzybowy” łącząc przyjemne z pożytecznym. Samo przebywanie w lesie, oddychanie powietrzem przepełnionym naturalnymi olejami eterycznymi drzew oddziałuje bardzo pozytywnie na nasz organizm. Podczas „ grzybobrania” pokonaliśmy wiele kilometrów w terenie leśnym, co pozytywnie wpłynęło na naszą kondycję i samopoczucie. Wielkim atutem były oczywiście zebrane grzyby, które później posłużyły nam do przygotowania bardzo smacznych potraw.


 

 

 

 

13.07.2019 r. - W blasku Wielkiego Ognia, przy dźwiękach bluesowo- rockowej muzyki, rozbrzmiewającej w Parku Miejskim, mieliśmy okazję zaprezentować prace uczestników WTZ, wykonane pod czujnym okiem instruktorów terapii. Unikatowe, niepowtarzalne rękodzieła z włóczki, drewna, wstążek, papieru, tworzone przy użyciu różnych technik ale zawsze z wielkim zaangażowaniem podopiecznych WTZ, cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów XIII Festiwalu im. Mury Kubasińskiej. Gratulujemy wspaniałej imprezy Organizatorom, na czele z Panem Markiem Cichoszem - Dyrektorem MCK i dziękujemy za to, że moglibyśmy w niej uczestniczyć! Szczególnie podziękowania składamy na ręce Pani Agnieszki Niedbały, która zawsze o nas pomięta! I niech tak już pozostanie ... ”RAZEM” możemy więcej!!!


 

 

 

09.07.2019 - w związku z kradzieżą zapasów karmy oraz akcesoriów dla zwierząt z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „ Animals” w naszym WTZ zorganizowaliśmy zbiórkę. Nasi uczestnicy, instruktorzy oraz przyjaciele okazali wielkie serca i wspomogli potrzebujące zwierzaki, które w okrutny sposób zostały pozbawione pożywienia. Dzięki temu mogliśmy się choć trochę przekonać, że sprawdza się powiedzenie: karma wraca!


 

 

 

26-28.06.2019 r. – To były dni pełne wrażeń. Nasz Warsztat wybrał się na wycieczkę. Pierwszym punktem naszego zwiedzania było Busko-Zdrój, gdzie odbyliśmy długi spacer, m.in.: po Buskich Łazienkach czyli parku przy Sanatorium Marconi oraz Aleją Mickiewicza. Z zewnątrz sanatorium Marconi wygląda bardzo dumnie ale to nic w porównaniu do wnętrza, gdzie czeka pijalnia wód zdrojowych, sala koncertowa i sklepik z uzdrowiskowymi specyfikami. Było ciekawie, mimo że bardzo gorąco. Następnym punktem naszej wycieczki a także jej celem była Krynica-Zdrój. Gdy już zmierzaliśmy do Krynicy z oddali witały nas piękne góry. Te najbliższe należą do wschodniej części Beskidu Sądeckiego, a dokładnie Pasma Jaworzyny Krynickiej. Gdy dojechaliśmy do celu zostawiliśmy nasze bagaże w Ośrodku” U Leśników” i w pełni mogliśmy oddać się relaksowi w górskiej scenerii. Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy bardzo aktywnie bo ruszyliśmy na Jaworzynę Krynicką Kolejką Gondolową. Było trochę strachu, ponieważ kolej ta mierzy aż 2211 m i biegnie na wysokości 1114 m.n.p.m. ale w ostateczności prawie wszyscy daliśmy radę nią pojechać i zwiedzić ten górski szczyt. Następnie zwiedziliśmy centrum Krynicy-Zdrój oraz Pijalnię Wód Mineralnych przy Bulwarach Dietla, która jest zwana „Krynickim deptakiem”. W pijalni serwowane są takie wody jak: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny i Zuber. Ponadto w pijalni znajduje się sala koncertowa i ogród zimowy. Podczas tej wizyty każdy z nas miał chwilę na zakup pamiątek. Po powrocie i kolacji czekała na nas zabawa taneczna no samej nocy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Było bardzo przyjemnie i wesoło. Ostatniego dnia punktem zwiedzania naszej wycieczki stała się stara Cerkiew Św. Jakuba w Powroźniku, która zrobiła na nas ogromne wrażenie, ponieważ istnieje ona od 1600 roku i jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie udaliśmy się do Ogrodów Biblijnych w Muszynie, gdzie podziwialiśmy piękno przyrody, barwnych kwiatów a także związanych z Biblią rzeźb. Po trzech aktywnych i bogatych w zwiedzanie dniach nastąpił czas powrotu do domu. Zmęczeni ale szczęśliwi i z uśmiechami na buziach wróciliśmy do Ostrowca!


 

 

21.06.2019 r. - korzystając z pięknej, słonecznej pogody zorganizowaliśmy grilla. Wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu przy pieczeniu kiełbasek zbliża i pogłębia relacje pomiędzy wszystkimi uczestnikami WTZ i pozwala skorzystać z uroków otaczającej nasz ośrodek przyrody


 

 

07.06.2019 r. - Relaks wśród zieleni w słoneczne przedpołudnie na terenie ośrodka wypoczynkowego " Gutwin". Spacery, obserwacje przyrody, chwila wytchnienia na łonie natury... tego było nam trzeba w te upalne dni. Mieliśmy też okazję oglądać pokaz zdalnie sterowanych modeli statków. Wróciliśmy zrelaksowani i wypoczęci z energią do nowych działań.


 

 

23-26.05.2019 r. - Nasz uczestnik Daniel Bielecki zajął IV miejsce na II Ogólnopolskim Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Nadarzynie. Serdecznie gratulujemy!


 

 

 

 

09.05.2019 r. - Zespołowi Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św., ul. Iłżecka 33 oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Wychowanków ZSS „Źródło” DZIĘKUJEMY SERDECZNIE za zaproszenie oraz za wspaniałą zabawę podczas obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy gościnnym Domu Parafialnym Michael w Ostrowcu Św. Dla jednostek takich jak ZSS, „Źródło”, nasz WTZ, nasze Stowarzyszenie „RAZEM” oraz szereg innych działających na terenie miasta dbałość o godność osób z niepełnosprawnościami jest codzienną, rutynową praktyką. A impreza taka jak ta stanowi doskonałą okazję do wyjścia z tą ideą na zewnątrz, pokazania osób z niepełnosprawnością intelektualną od najlepszej strony poprzez radość, występy, wspólną zabawę, otwartość. To zamanifestowanie obecności takich osób wśród nas, zwrócenie uwagi na ich wartości, ograniczenia, potrzeby i dążenia.


 

 

 

18.04.2019 r. – okres świąt wielkanocnych to nie tylko czas budzącej się do życia przyrody i głębokich przeżyć religijnych, lecz także okazja do zadumy i refleksji oraz rodzinnych i towarzyskich spotkań. Tego dnia w naszym Warsztacie odbyło się Spotkanie Wielkanocne uczestników i pracowników WTZ z zaproszonymi gośćmi oraz rodzicami i opiekunami. Uczestnicy pod kierunkiem pani M. Gębury przygotowali występ artystyczny, który wprawił wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. Potem były życzenia i wielkanocny poczęstunek. Dziękujemy bardzo naszym Gościom, rodzicom i opiekunom za obecność, życzliwość i życzenia.


 

 

 

13.04.2019 r. – wzięliśmy udział w „Wielkanocnym Ryneczku” organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego. Dzień był chłodny, za to grzały nas emocje towarzyszące występom scenicznym i spotkaniom z mieszkańcami naszego miasta. WTZ zaprezentował na stoisku prace i stroiki świąteczne wykonane podczas zajęć warsztatowych. Otrzymaliśmy też podarunek w postaci kartek świątecznych wykonanych własnoręcznie przez p. Danutę Szałapską z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy serdecznie!


 

 

 

 

11.04.2019 r. – jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się giełda stroików i ozdób wielkanocnych. Nasze własnoręcznie wykonane kompozycje kwiatowe, kurki, baranki wykonane na szydełku, drewniane zajączki, jajka ozdobione różnymi technikami bardzo przypadły do gustu przybyłym na giełdę osobom.


 

 

 

05.04 – 06.04.2019 r. – Jak to mamy w zwyczaju – braliśmy udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc zasilić banki żywności, przekazujące dary osobom, którym żyje się trudniej. Dziękujemy też wszystkim osobom za chętne wrzucanie produktów do koszyków zbiórkowych, ponieważ jest to piękny gest od serca.


 

 

 

04.04.2019 r. – tego dnia w świetlicy Szpitala Miejskiego w Ostrowcu Św. odbyła się giełda stroików i ozdób wielkanocnych. Jak zwykle chętnie prezentowaliśmy nasze prace, w które włożyliśmy wiele wysiłku oraz pasji. Były to m. in.: kompozycje z kwiatów, kurczaczki i baranki wykonane na szydełku, drewniane zajączki oraz jajka ozdobione różnymi technikami. Nasze prace cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno personelu jak i pacjentów, co i nas ogromnie cieszyło.


 

 

 

02.04.2019 r. - 29776,59 zł - taką kwotę udało nam się zebrać podczas koncertu charytatywnego "Ostrowiec Gra Dla Oskarka Kubickiego". Nasz WTZ dołożył do tej kwoty swoja cegiełkę w wysokości 619,86 zł uzyskaną dzięki sprzedaży rękodzieł wykonanych przez naszych uczestników. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ich wielkie serca oraz naszym podopiecznym, którzy poświęcili swój czas, aby pomóc Oskarkowi. Wiemy, że dobro wraca, bo kiedy my potrzebowaliśmy pomocy znaleźli się ludzie, którzy nam ja okazali. Teraz przekazujemy to dobro dalej... zapraszamy na ostrowiecki bazarek charytatywny Fundacji " Bo w nas jest moc", gdzie wkrótce pojawią się nasze kolejne prace do wylicytowania.


 

 

 

 

08.03.2019 r. - "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów" - Pierre de Brantome. W naszym WTZ odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Kobiet. Zaproszeni na przygotowany program artystyczny byli rodzice naszych uczestników. Spotkanie to umiliło obchody 8 marca wszystkim paniom oraz dziewczynom. Na jego zakończenie wszyscy zaproszeni goście dostali w dowód sympatii cukierki oraz słodki poczęstunek.


 

 

 

18.02.2019 r. - Karnawał to miła tradycja, przepełniona zabawą i muzyką, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Tego dnia już od rana w naszym Warsztacie pojawiły się kolorowe postacie. Pracownia muzykoterapii zmieniła się w prawdziwą salę balową. Wszyscy wystąpiliśmy w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrani za bohaterów bajek, przedstawicieli różnych zawodów, a także za malownicze kwiaty i inne barwne postacie. Niektórzy byli nie do poznania i budzili tym duży podziw. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie, w rytmach różnorodnej muzyki, tak jak przystało na prawdziwy bal. Punktem kulminacyjnym balu był pokaz przebrań karnawałowych, gdzie każdy mógł wyjść na środek i przywitany brawami się zaprezentować. Na wszystkich jak zawsze czekał słodki poczęstunek. Bal umożliwił nam spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości. Dziękujemy rodzicom oraz kadrze WTZ za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.


 

 

14.02.2019 r. - dziś w naszym Warsztacie odbyła się zabawa Walentynkowa. Zaczęliśmy jak zawsze od tańca, a następie zabraliśmy się do rozdania poczty Walentynkowej. Poczta ta czynna jest tylko raz w roku i pozwala wszystkim nieśmiałym ( ale nie tylko ) wyrazić swe uczucia. Kartek walentynkowych było bardzo dużo. Trafiły one do adresatów, wywołując uśmiechy na ich twarzach. Obdarowani kartkami zostali nie tylko uczestnicy, ale też kadra WTZ. Następnie czekał na nas mały, słodki, "serduszkowy" poczęstunek. W takim wesołym klimacie powróciliśmy do szaleństw na parkiecie wśród koleżanek i kolegów.


 

 

 

 

 11.02.2019 r. - mieliśmy w WTZ przemiłe spotkanie. Odwiedziły nas Wolontariuszki OSPZ "Animals": Panie: Barbara, Iwona i Agnieszka. Paniom dzielnie towarzyszyła urocza suczka Fiona, która od razu podbiła nasze serca! Dziękujemy Paniom za pogadankę o problemie bezdomności zwierząt, programach pomocy, procesie adopcyjnym. Ze wzruszeniem wysłuchaliśmy historii podopiecznych Stowarzyszenia: zwierząt porzuconych, skrzywdzonych, potrzebujących. Na szczęście trafiły one pod troskliwe skrzydła Wolontariuszek "Animals", które pomogą im znaleźć najlepsze domki!. Tymczasem wsparliśmy "bezdomniaki" zebraną karmą oraz okryciami, które pomogą im przetrwa chłodne dni. Czekamy na następne spotkania! Zawsze możecie na nas liczyć - bo kochamy zwierzęta i kochamy pomagać!


 

 

07.02.2019 r. - wybraliśmy się do kina "Etiuda" na seans filmu " Miszmasz, czyli kogel - mogel 3". Jest to trzecia część kultowej polskiej komedii " Kogel - mogel". Film ten bije rekordy popularności w kinach. Bohaterowie komedii wracają po 30 latach, dlatego też zastanawialiśmy się, co nowego wymyślili twórcy filmu. Bardzo fajnie było nam obejrzeć dalszy ciąg przygód Kasi, Staszka Kolasy, pani Wolańskiej i innych postaci. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Wybuchy śmiechu przepełniały salę. Film bardzo nam się podobał i wróciliśmy z kina z uśmiechami na twarzach.


 

 

 

24.01.2019 r. - uczestnicy z pracowni gospodarstwa domowego z radością i entuzjazmem biorą udział w zajęciach kulinarnych. Dzisiaj czas na naukę gotowania klusków śląskich. A później tylko przyjemności: poczęstunek i degustacje !


 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.