2018

Wydarzenia 2018

 

 

19.12.2018 r. – Dziś w naszym WTZ odbyło się spotkanie wigilijne. Rozpoczęliśmy od przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez naszych uczestników. Jasełka wprowadziły Nas w ten świąteczny czas. Uczestnicy w rolach m.in. Świętej Rodziny, pastuszków, Trzech Króli, aniołów spisali się na medal. Następnie po wspólnej modlitwie nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem. Był to wspaniały moment, podczas którego mogliśmy życzyć sobie wzajemnie a także przybyłym Gościom wszystkiego co najlepsze. Wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek dodały uroku temu wydarzeniu. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie. Dzięki tym wspólnym chwilom, czujemy, że jesteśmy ważni i potrzebni. Wesołych Świąt!- „RAZEM”


 

 

 

13.12.2018 r. – Nasz Warsztat odwiedziła Agencja Artystyczna „GALLENA” z przedstawieniem „Nasza Wigilia”. Aktorzy oprócz zaprezentowanego przedstawienia przypomnieli nam tradycyjne kolędy, a także inne wywodzące się z kultury ludowej pastorałki i popularne pieśni bożonarodzeniowe. Wszyscy razem śpiewaliśmy wstępując w świąteczny klimat.


 

 

 

13.12.2018 r. – Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się giełda stroików bożonarodzeniowych. Wśród twórców ozdób nie mogło zabraknąć i Nas! Bożonarodzeniowe stroiki i inne świąteczne prace, które sami ręcznie wykonaliśmy w naszym WTZ bardzo przypadły do gustu przybyłym na giełdę osobom.


 

 

 

11.12.2018 r. – To był dzień pełen wrażeń! W tym dniu wybraliśmy się wszyscy na wycieczkę. Celem naszej podróży nie było jedno miejsce ale dwa! Początkowo udaliśmy się z wizytą do słodkiego miejsca, a mianowicie – Zakładu Cukierniczego OSM „Krówka Opatowska”, gdzie słynne cukierki są ręcznie wyrabiane według tradycyjnej starej receptury od ponad 30 lat. Któż z nas, będąc dzieckiem nie marzył o pracy w fabryce cukierków? Tego dnia mogliśmy choć troszkę spełnić te marzenia. Poznaliśmy tajemnicę i historię produkcji „Krówek”, a także zobaczyć z jakich składników powstają oraz dokąd trafiają. Braliśmy udział w warsztatach, podczas których sami pakowaliśmy cukierki w papierki oraz świąteczne paczki, które potem zabraliśmy do domu. Drugim celem naszej wycieczki była fabryka Bombek GMC w Staszowie. To miejsce było równie bajkowe jak pierwsze. W Staszowie wykonuje się bombki szklane tradycyjną ręczną metodą od 1995 roku przez zręcznych plastyków. Podczas naszych odwiedzin poznaliśmy historię bombek, dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jaką pracę trzeba wykonać by ze szklanej rurki powstała bombka, na czym polega proces srebrzenia oraz poznaliśmy różne techniki jej dekoracji. Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy do wykonania zdobienia własnej bombki podczas przygotowanych na miejscu warsztatów. Nasze piękne i kolorowe dzieła zabraliśmy do domu. Wróciliśmy do Ostrowca z własnoręcznie wykonanymi prezentami, nową wiedzą, nowymi doświadczeniami i uśmiechami na twarzach.


 

 

 

04.12.2018 r. – w świetlicy Szpitala Miejskiego odbyła się giełda stroików oraz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez Podopiecznych WTZ. Ogromnym zainteresowaniem personelu oraz pacjentów szpitala cieszyły się zarówno stroiki jak i rozświetlone choinki, szopki, ręcznie haftowane poduszki ze świątecznymi motywami, mikołaje i anioły przynoszące szczęście. Nasi podopieczni włożyli w ich wykonanie mnóstwo serca i wysiłku. Fundusze pozyskane ze sprzedaży tych niepowtarzalnych, wyjątkowych wytworów zostaną przeznaczone na organizacje wycieczek oraz innych imprez na rzecz niepełnosprawnych uczestników WTZ.


 

 

30.11.2018 r. - 01.12.2018 r. - jak zwykle chętnie braliśmy udział w zbiórce żywności. Zbiórka miała charakter ogólnopolski ale to nie znaczy, że bezosobowy. Żywność z koszy zbiórkowych zawsze trafia do osób potrzebujących z lokalnej społeczności, do naszych sąsiadów, dorosłych i dzieci, o których często nawet nie wiemy, że są w potrzebie. Pamiętajmy, że tam po drugiej stronie zawsze jest jakaś historia i osoba, której pomagamy.


 

 

30.11.2018 r. – Odbyła się w naszym WTZ zabawa andrzejkowa. W tym dniu mogliśmy poszerzyć swoja wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie oprócz dobrej zabawy przy muzyce braliśmy udział we wróżbach oraz przepowiadaliśmy sobie przyszłość. Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy byliśmy uśmiechnięci i zadowoleni !


 

 

24.11.2018 r. - W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. odbył się IV Świętokrzyski Turniej Judo Olimpiad Specjalnych. Udział w nim wzięli zawodnicy z różnych części Polski, pokazując, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w uprawianiu sportu, który jest formą terapii i rehabilitacji pozwalającą pokonywać słabości oraz bariery międzyludzkie. W turnieju brali udział nasi uczestnicy: Daniel Bielecki- zajmując I miejsce oraz Rafał Adamczyk, który zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy !!!


 

 

24.11.2018 r. - uroczyście obchodziliśmy jubileusz 25-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie „RAZEM”. Były laudacje, życzenia, gratulacje, tort urodzinowy, szampan i występy artystyczne w pięknej scenerii restauracji „Red”.
Ale impreza nie byłaby tak udana gdyby nie uświetnili jej swoją obecnością zaproszeni Goście. Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym Osobom, za to ze byliście z nami w tym wyjątkowym dla nas dniu. Dziękujemy za piękne i mądre słowa, które dodają nam otuchy i wiary na dalsze lata działalności oraz utwierdzają nas w przekonaniu, że świat należy zmieniać na lepszy … „Razem”


 

 

 

 

09.11.2018 r. - dzisiaj w WTZ świętowaliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpoczęliśmy od wykonania kotylionów w biało-czerwonych barwach. Podczas pracy słuchaliśmy opowieści o historii Hymnu narodowego oraz o ważnych postaciach w dziejach naszej Ojczyzny. Następnie wspólnie śpiewaliśmy piosenki patriotyczne opowiadające o trudnej drodze do odzyskania Niepodległości. Na zakończenie wspólnie uroczyście wykonaliśmy Hymn Polski. Doceniamy fakt, że możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju oraz używać ojczystego języka.


 

 

 

07.11.2018 r. - dziękujemy naszym Uczestnikom i Opiekunom za udział z zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt przekazanej schronisku "Janik". Uczestnicy otrzymali sportowe upominki przekazane przez firmy NilsExtreme HMS Sky Walk. Sponsorom podarunków serdecznie dziękujemy.


 

 

 

 

26.10.2018 - „Ktoś tutaj był a potem zniknął i uporczywie Go tu nie ma” W. Szymborska. W październikowy, jesienny dzień- odwiedziliśmy groby naszych Przyjaciół - Uczestników i Pracowników WTZ. W ten szczególny czas, czas pełen zadumy i refleksji nad przemijaniem nasze myśli były przy Tych, których już nie ma z nami. Ale my pamiętamy, nie zapomnimy. W naszych wspomnieniach mają swoje miejsce- już na zawsze… A może, jak pisał S. J. Lec - „Jesteśmy jedynie czyimś wspomnieniem…”.


 

 

17.10.2018 – po raz kolejny mieliśmy okazję odwiedzić schronisko dla zwierząt „ Janik”. Nasi uczestnicy chętnie przekazali dla potrzebujących zwierzaków karmę oraz ciepłe koce, które przydadzą się szczególnie w tym jesienno- zimowym okresie. Zachęcamy wszystkich do takiego rodzaju pomocy :)


 

 

 

16.10.2018 – korzystając z pięknej jesiennej pogody zorganizowaliśmy grilla integracyjnego :) Do wspólnego pieczenia kiełbasek zaprosiliśmy Uczestników oraz Kadrę Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej na os. Pułanki z którymi od niedawna dzielimy wspólną siedzibę. Była to świetna okazja do poznania się poprzez dobrą zabawę na świeżym powietrzu.


 

 

 

 

 11.10.2018 r.- "Panowie i Panie poszli na grzybobranie. Wzięli koszyki w ręce i poszli w las co prędzej...". Wyposażeni w kosze, niezbędną wiedzę i zapał wybraliśmy się do lasu zbierać grzyby. Motywacja była ogromna, bo przecież chcieliśmy ich zebrać jak najwięcej :) Wycieczka oraz śniadanie na świeżym powietrzu były wspaniałą okazją do wzmocnienia integracji grupy oraz pozwoliła nam się zrelaksować i wyciszyć. To był bardzo udany wypad!


 

 

 

28.09.2018 r. - to był sportowy piątek! Wiele trudu kosztowało nas przygotowanie XVIII Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego Warsztatów Terapii Zajęciowej o Puchar Dyrektora PCPR. Ale warto było! W duchu sportowej rywalizacji zmierzyli się uczestnicy 6 Warsztatów Terapii Zajęciowej: z Sienna, Opatowa, Starachowic, Kałkowa-Godowa, Ostrowca Św., ul. Żabia, Ostrowca Św., os. Pułanki. Sportowcy walczyli z ogromnym zaangażowaniem, determinacją i poświęceniem pod czynnym okiem sędziów: p. A. Marynowskiego i M. Ruszkiewicza. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała p. B. Tokarska. Regeneracę sił w przerwie zawodów zapewnił przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego poczęstunek. W toku rozgrywek wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Menducki Paweł
II miejsce Konrad Prygiel
III miejsce Ireneusz Śpiewak
Gratulujemy Finalistom! Dziękujemy Gościom za przybycie. Dla nas wszyscy jesteście Zwycięzcami! Cieszymy się, że byliście z nami!


 

 

 

21.09.2018 – to był niezwykle rozśpiewany dzień ! Mieliśmy przyjemność wziąć udział w III Festiwalu Piosenki Różnej Osób Niepełnosprawnych o Statuetkę Starosty Ostrowieckiego. Organizatorami Festiwalu byli: Dom Pomocy Społecznej os. Słoneczne 49 w Ostrowcu Św. , Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Psychicznie Chorych „Barka” oraz Starostwo Powiatowe.
W tym roku – Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości sala teatralna Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” rozbrzmiała piosenką patriotyczną. Artyści – osoby niepełnosprawne z wielu placówek, wykonywali utwory z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszej podopiecznej Agnieszki Cichockiej, która wyśpiewała III miejsce w konkursie. Malownicze tło dla wokalistki tworzyli „sami wybierani” ułani, którzy skradli niejedno kobiece serce. Agnieszka Cichocka śpiewająco przygotowana przez swoją opiekunkę artystyczną panią Agnieszkę Drozd, pokonała niespodziewane trudności z odtworzeniem podkładu muzycznego, śpiewając a cappella. Występ Agnieszki do tego stopnia poruszył publiczność i Jury, że wszyscy z wrażenia stali z miejsc, śpiewając wspólnie z wokalistką: „ żeby Polska była Polską …”. To było ogromnie wzruszające przeżycie. Gratulujemy Agnieszce Cichockiej oraz współtwórczyni sukcesu pani Agnieszce Drozd, dziękując za ogrom pracy włożonej przygotowanie do występu. Gratulujemy Organizatorom, reprezentowanym przez panią dyrektor Agnieszkę Sobańską wspaniale przygotowanej imprezy. Stworzyliście niezapomnianą, niezwykłą atmosferę, pełną ciepła i wzajemnej akceptacji. Cieszymy się, że mogliśmy być z Wami.


 

 

 

 

 

07.09.2018 r. - byliśmy w Kałkowie-Godowie, gdzie braliśmy udział w Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych. Obok konkurencji sportowych, takich jak: rzut lotką do tarczy, rzut ringo do celu, przeciąganie liny i "michały" czekały na nas też inne atrakcje. Była "skałka wspinaczkowa" i strzelanie w łuku, no i pyszna grochówka. Spotkaliśmy się z przyjaciółmi z innych WTZ a do tego pięknie przygrzewało nam wrześniowe słońce. Słowem udana impreza!


 

 

 

 

08.07.2018 r. - "Niedziela będzie dla nas..."
I była- muzyczną ucztą w "Wielkim Ogniu" bluesowo-rockowych brzmień zespołów biorących udział w XII Festiwalu zorganizowanym przez Miejskie Centrum Kultury, dedykowanym pierwszej damie polskiego bluesa - Mirze Kubasińskiej.
Dzięki uprzejmości p. Marka Cichosza Dyrektora MCK- podczas niedzielnego koncertu prowadziliśmy zbiórkę funduszy na remont i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych nowej siedziby Stowarzyszenia. Mieliśmy też okazję stanąć na scenie Amfiteatru w Parku Miejskim aby zaprezentować naszą działalność. Było to niezwykle emocjonujące przeżycie "na długo zostanie w naszej pamięci".
Nieustająco dziękujemy naszym wytrwałym i niezawodnym Wolontariuszom za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc oraz Wszystkim Darczyńcom, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny. Słowa wdzięczności kierujemy również do p. Agnieszki Niedbały- dziękując za wrażliwość, empatię i chęć do działania na rzecz naszych Podopiecznych!
Każdy gest wsparcia dodaje nam skrzydeł i motywuje do dalszej pracy, bo jak napisał ks. Twardowski: "Realizujemy się najlepiej, jeśli potrafimy żyć dla innych..."


 

 

 

 

05.07.2018 r. - "Wakacyjna Przygrywka".
Lato to czas nowej energii, nowych nadziei, planów... a przede wszystkim to czas zabaw i wszelakich sportów na świeżym powietrzu. Podczas naszej imprezy było wiele okazji do "wyszalenia się" i rozładowania kumulującej się energii. Był unihokej na trawie, przeciąganie liny i rzuty do celu. Podczas konkursów rozwinęliśmy zdolność rywalizacji, umiejętność przegrywania oraz zdolność wzajemnej współpracy, Były też tańce, muzyka i śpiew. Do tego pizza oraz słodkości. Wszyscy doskonale się bawiliśmy!!! Uwielbiamy takie wspólne przeżycia, które łączą ;)


 

 

 

29.06.2018 r. - "Powitanie lata".
Imprezę zorganizował zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. os.Słoneczne 49 . Czekało tam na nas wiele atrakcji, m.in. pokaz mody letniej, na którym nasza Marzenka w tęczowym stroju zrobiła furorę - wszyscy chcieli mieć zdjęcie z "Tęczową Panienką". Wspaniała muzyka, przepyszny poczęstunek, cudowna atmosfera sprawiły, że na chwilę zapomnieliśmy o trudach naszej przeprowadzki.
Dziękujemy Przyjaciołom za zaproszenie. To był wspaniale spędzony czas !!!


 

 

 

 7.06.2018r. – To były niezwykle huczne I Urodziny Radio Ostrowiec - z naszym udziałem!!!
Organizatorzy zapewnili nam wiele atrakcji: było barwnie, smacznie, dźwięcznie…..i pracowicie. To był dzień pełen magii, uśmiechu i dobra…..
Dziękujemy Wam, Drodzy Wolontariusze, za to, że byliście z nami i jesteście każdego dnia.
Słowa wdzięczności kierujemy też w stronę Wszystkich Darczyńców. Wasza pomoc jest nieoceniona!
Daliście nam wiarę, że „Razem” zlikwidujemy „schody” i wszelkie bariery, tak aby zapewnić naszym wyjątkowym podopiecznym godne warunki w naszym lokalu. Liczymy nadal na Wasze otwarte serca!
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, gratulujemy udanej imprezy i raz jeszcze życzymy 100 lat w eterze!!!


 

 

 

 

14.06.2018 r.- braliśmy udział w grach terenowych osób niepełnosprawnych organizowanych przez naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej na os. Słonecznym 49, gdzie świetnie się bawiliśmy. Gry i zabawy terenowe są bardzo atrakcyjną formą spędzania czasu na świeżym powietrzu. Biorąc w nich udział można przeżyć ciekawą przygodę oraz zaspokoić naturalną potrzebę ruchu. Podczas tych gier utrwaliliśmy nawyki i postawy przydatne w życiu społecznym, np. umiejętność współdziałania z innymi oraz umiejętność podporządkowania się określonym zasadom. Mogliśmy wykazać się sprytem i pomysłowością. Były też tańce i kiełbaska. To był bardzo fajny dzień! Dziękujemy organizatorom za super imprezę! :)


 

 

11.06.2018 - Niepubliczne Przedszkole Katolickie w Szewnie zaprosiło nas na przedstawienie pt. "Calineczka". Dzieci przedstawiły nam pełną humoru opowieść o przygodach Calineczki, jej małych problemach i wielkich radościach. Przedstawianie nauczyło nas tego że warto być ciekawym świata, mieć własne zdanie i walczyć o swoje marzenia. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie :)


 

 

 

10.06.2018 - mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pikniku rodzinnym przy parafii św. Jadwigi na osiedlu Stawki. Przy wspaniałej muzyce, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, cudownie spędziliśmy niedzielne popołudnie, delektując się smakiem staropolskiego kapuśniaku i chleba ze smalcem ... Dużym zainteresowaniem cieszyły się prace wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej przez naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy za gościnę i do zobaczenia we wrześniu !


 

 

 

 

02.06.2018- w tym dniu na boisku sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego odbyła się impreza plenerowa z okazji 200-lecia Jubileuszu Diecezji Sandomierskiej oraz Roku Rodziny zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.. Mieliśmy przyjemność być tam. Pogoda dopisała. Wystawiliśmy swoje prace i stroiki. Intencja była wzniosła, ponieważ rodzina jest w życiu najważniejsza. Wszystkim udzielał się radosny nastrój. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wspaniałej integracji.


 

 

 

25.05.2018 - w dniu dzisiejszym odbył się Piknik "Majówka" zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej na os. Słonecznym 49. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Agnieszki Sobańskiej mieliśmy możliwość wzięcia udziału w tym pikniku. Uczestnicy z naszego Warsztatu chętnie brali udział w różnych konkursach. Wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali piękne nagrody. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i tańców przy muzyce. Na koniec gospodarze ugościli nas pyszną kiełbaską z grilla. Jak co roku zabawa była świetna. Wszystkim dopisywał dobry humor. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i miło spędzony czas i doskonałą organizację imprezy.


 

 

23.05.2018 - Chwila wytchnienia od miejskiego zgiełku - majówka na "Gutwinie". Czynny wypoczynek : spacery, gry i zabawy sportowe - lubimy najbardziej ! W przerwie : "wielkie grillowanie". Taki posiłek wśród zieleni smakuje wyśmienicie! Wracamy w znakomitych humorach, wypoczęci i zrelaksowani !


 

 

 

22.05.2018 - rekreacja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "Gutwin". Piękna pogoda, świeże powietrze, malownicze widoki ! Wytchnienie na łonie przyrody - to nasza recepta na udany dzień !

 

 

10.05.2018 - z okazji 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. ul. Iłżecka 31 uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Ostrowcu Św. ul. Rzeczki 18 składają najserdeczniejsze życzenia dalszych sukcesów, rozwoju i realizacji planów. Jest nam niezmiernie miło, że mieliśmy okazję świętować tę uroczystość i na zaproszenie Stowarzyszenia na Rzecz Wychowanków ZSS "Źródło" podczas wspaniale zorganizowanego pikniku integracyjnego w dn. 10 maja, połączonego z obchodami Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego !

 

 

 09.05.2018 - dziś przenieśliśmy się do krainy Bollywood, widzianej oczami podróżników : Marty i Bartosza Karczów. Podróżnicy przygotowali dla uczestników spotkania zdjęcia oraz nagrania z tego niezwykłego kraju, pełnego kontrastów, słynącego z curry, barwnych strojów, bollywoodzkiego kina i licznych zabytków. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o współczesnych Indiach. Dziękujemy za miłe spotkanie i możliwość bliższego poznania kultury i zwyczajów Indii.

 

 

08.05.2018 - ważna data! Dzisiaj wołanie o pomoc naszych uczestników, instruktorów i rodziców popłynęło na falach eteru. Byliśmy w Radio Ostrowiec, gdzie opowiadaliśmy na antenie o Warsztacie, jego 25 jubileuszu i o naszych troskach związanych z przeprowadzką do nowego lokum. Brak finansów  spędza nam sen z powiek. Mamy jednak nadzieję, że znajdą się osoby, których dobre serce nie pozwoli nam przestać istnieć ...

 

 

 05.05.2018 – wybraliśmy się na wycieczkę do Bałtowa. Nasi podopieczni mieli okazję odwiedzić nowo otwartą atrakcję jaką jest „Polska w miniaturze”. Jest to obszar o powierzchni ok. 1 hektara, uformowany na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi oraz 50 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski. Dla naszych uczestników była to świetna lekcja historii oraz bardzo dobra zabawa :) Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie byli :) 

 

 

 

19.04.2018 r. - zostaliśmy zaproszeni przez Dom Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. os. Słoneczne 49 na Wiosenny Turniej Sprawnościowy pod hasłem „Na sportowo znaczy zdrowo”. Do wspólnej rywalizacji został zaproszony również Dom Pomocy Społecznej z ul. Grabowieckiej. Wszyscy świetni się bawili a nasi uczestnicy Darek i Rafał zajęli dwa czołowe miejsca na podium :) Gospodarzom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i pozdrawiamy :) 

 

 

28.03.2018 - "Największym skarbem człowieka jest życie. Trzeba przez nie przejść tak, by nie zranić drugiego człowieka, bo jutro możemy już nie mieć okazji powiedzieć mu zwykłego dzień dobry". Kontakt, który nasz warsztat utrzymuje z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Grabowieckiej jest wspaniałą formą terapii. Każde spotkanie jest dla wszystkich ważnym przeżyciem. Cieszymy się, że my osoby niepełnosprawne intelektualnie możemy dać choć troszkę radości, uśmiechu na co dzień. Dziękujemy dyrektorowi Mieczysławowi Libudzie oraz opiekunom osób starszych z DPS za serdeczne przyjęcie. Obiecujemy, że odwiedzimy was wkrótce.

 

 

 

 27.03.2018 - w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyło się Spotkanie Wielkanocne uczestników i pracowników WTZ z zaproszonymi gośćmi oraz rodzicami i opiekunami. Uczestnicy WTZ pod kierunkiem pani M. Gębury przygotowali występ bardzo dobrze przyjęty przez widownię, zakończony pięknym pokazem pt. "Przebudzenie". Potem były życzenia i wielkanocny poczęstunek. Gościom - pani Renacie Dudzie reprezentującej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św., pani Agnieszce Batóg z Biura Prezydenta Miasta Ostrowca Św., pani Małgorzacie Chrzanowskiej z Domu Pomocy Społecznej os. Słoneczne 49 oraz rodzicom i opiekunom za obecność, życzliwość i życzenia - z serca dziękujemy.

 

 

21.03.2018 - w pierwszy dzień wiosny zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Ostrowcu Św. na os. Słonecznym  do uczestnictwa we wspólnych warsztatach na których ozdabialiśmy wielkanocne ciasteczka :)

 


19.03.2018 - wystawialiśmy nasze prace oraz stroiki Wielkanocne w świetlicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Dziękujemy gospodarzom za umożliwienie prezentacji rękodzieła.

 

 

 08.03.2018 - nasi mężczyźni przygotowali występ z okazji 8 marca dla wszystkich zgromadzonych gości. Po części artystycznej wszystkie panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

 

 

 

 14.02.2018 - dzisiaj Walentynki ! Były tańce, zabawa, poczta walentynkowa i pyszny poczęstunek :) A to wszystko w naszym WTZ :)

 

 

08.02.2018 - tak świętowaliśmy tłusty czwartek wraz z rodzicami i uczestnikami w naszym WTZ :)

 

 

 

06.02.2018 - uczestnicy naszego WTZ wraz z opiekunami wybrali się do kina Etiuda na romantyczną komedie pt. "Podatek od Miłości" :)

 

 

 

24.01.2018 - pan Waldemar Wiewióra ze swoimi złotymi medalistami w judo zaprezentował nam rozgrzewkę i pokaz walk. Całość okrasił dowcipnymi komentarzami dotyczącymi tej dyscypliny sportu. Było ciekawie i pouczająco.

 

 

 

 

26.01.2018 - odbyła się zabawa choinkowa w naszym WTZ :)

 

 

 

31.01.2018 - kuchnia włoska? to dla nas nie problem!  nasi uczestnicy przygotowali pyszne pizze, której później wszyscy razem zjedliśmy ze smakiem :)

Copyright © 2016. All Rights Reserved.