2023

Wydarzenia 2023

14.12.2023 r. – Zapowiedzią świąt Bożego Narodzenia w naszym Warsztacie było spotkanie opłatkowe. Występ uczestników w programie artystycznym „ Jasełka”, przygotowanym przez pracownię muzykoterapii – wprowadził wszystkich w magiczny, radosny nastrój, pełen zadumy i refleksji. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, choinki oraz odświętnie nakryte stoły, pełne wigilijnych potraw, które przygotowała pracownia gospodarstwa domowego. Wspólne świętowanie zintegrowało naszą warsztatową społeczność: były miłe rozmowy, łamanie się opłatkiem, degustacja pysznych dań, dużo uśmiechu i radości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy Wszystkim aby święta Bożego Narodzenia były czasem spokoju i odpoczynku oraz radosnych spotkań przy wigilijnym stole.
30.11.2023 r. – jak co roku odbyła się zabawa andrzejkowa. Było dużo dobrej muzyki, tańców, ciekawych przebrań, żartów, śmiechu i życzeń dla naszego solenizanta Andrzeja. Dziękujemy za ten radosny wspólny czas.


23.11.2023 r. – tego dnia grupa Uczestników naszego WTZ wzięła udział w projekcie pt.” Zdrowie i sprawność oznacza samodzielność”, organizowanym przez Stowarzyszenie „Braterskie Serca” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Belnie. W ramach projektu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach rękodzielniczych. Samodzielnie wyrabialiśmy podstawki z gipsu polimerowego, tworzyliśmy kartki świąteczne, wykonywaliśmy projekty graficzne kalendarzy. Uczestniczyliśmy także w zajęciach z psychologiem, dotyczących emocji. Po pracowicie spędzonych godzinach na warsztatach zostaliśmy poczęstowani pyszną zupą oraz słodkościami. Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas w miłym towarzystwie. Był on wspaniałą okazją do nabywania nowych doświadczeń, nawiązywania znajomości, poznawania nieznanych dla nas technik pracy.
09.11.2023 r. – tego dnia świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Uroczystość była okazją do upamiętnienia wydarzeń ważnych dla każdego Polaka, do pielęgnowania świadomości historycznej. Repertuar pieśni patriotycznych dostarczył nam wielu wzruszeń i refleksji. Uroczystość urozmaicił konkurs o tematyce patriotycznej. Nasi uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, pokazując swoje przywiązanie do Ojczyzny i jej historii.
26.10.2023 r. – tego dnia grupa Uczestników naszego WTZ wzięła udział w wycieczce do Warszawy organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim raz BWA Ostrowiec W ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, dzięki wsparciu Wiceprezydenta Miasta Ostrowca Św. Artura Łakomca „Wojaże dla Wrażeń”. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw gdzie obejrzeliśmy wystawę Refugees Welcome – Artystki i Artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców. Było bardzo ciekawie, podziwialiśmy sztukę współczesną ponad 70 artystów z całego świata. Wystawie tej, która jest połączona z aukcją charytatywną na rzecz uchodźców – przyświeca przekonanie, że otrzymanie pomocy nie powinno być warunkowane przez kolor skóry, religię czy przynależność etniczną. Po ciekawym zwiedzaniu udaliśmy się do Restauracji Boscaiola Pizzeria na pyszny obiad, słodki deser i ciepłą herbatę. Kolejnym punktem naszej wycieczki była galeria Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, gdzie zapoznaliśmy się z twórczością artysty rzeźbiarza Adolfa Ryszki oraz wystawą pt. „ Przestrzeń niesie cień”, a także obejrzeliśmy wystawę grafik i rysunków Kirk Konga. Trzecim – ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Narodowe w Warszawie i wystawa samego Pablo Picasso!!! Wystawa ta jest pierwszym w Polsce pokazem prac Picassa, pochodzących z Museo Casa Natal Picasso w Maladze, rodzinnego miasta Artysty. Było bardzo ciekawie, wycieczka ta pozwoliła nam nie tylko zapoznać się ze sztuką ale także rozwinąć wyobraźnię i spróbować przekroczyć własne, utarte schematy myślenia na temat sztuki. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.


24.10.2023 r. – Korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się do Ćmielowa aby zobaczyć nowy, porcelanowy Rynek. Pomysłodawcy przebudowy Rynku nawiązali do tradycji i historii Ćmielowa. Elementy małej architektury miejskiej przestawiają porcelanowe wyroby – przedwojenną kolekcję „Empire”, która zdobi stoły m.in. Watykanu i Belwederu. Wzrok przyciągają: fontanna w kształcie imbryka, ogromne filiżanki, w których można usiąść oraz ławki w kształcie filiżanek, zachęcające do odpoczynku. Oryginalny, porcelanowy Rynek w jesiennej i kolorowej aurze przypominał świat „ Alicji w Krainie Czarów”. Zaczarowani urokiem porcelanowego miasteczka” wróciliśmy do Ostrowca Św. pełni wrażeń…


23.10.2013 r. – „Zmarli Przyjaciele nie spoczywają w ziemi ale żyją w naszych sercach: tak Bóg chciał abyśmy nigdy nie byli sami… A. Dumas. Jak zwykle o tej porze roku celebrujemy pamięć o tych Uczestnikach i Pracownikach Warsztatu, których już nie ma wśród nas. Rozmawiamy o tym jak ważni byli dla nas, Wspominamy ich miło, ciepło z wdzięcznością, że byli częścią naszej małej społeczności. Dekorujemy groby kwiatami, zapalamy znicze – znak troski, pamięci i tęsknoty za zmarłymi. Żyją w naszych sercach… Pamięć daje im nieśmiertelność…
22.10.2023 r. - tego dnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „ Gutwin” odbył się Dyniowy Bieg po Szczęście, w którym uczestniczyliśmy. Organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Stowarzyszenie Źródło oraz Członkowie Stowarzyszenia Ostrowieckich Biegaczy „ Ostrobiec”. Nasi uczestnicy brali udział na dystansie 5 km w marszu z kijkami Nordig Walking. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i atywnie spędzony czas w sportowym nastroju. Cieszymy się , że mogliśmy przyczynić się do zbiórki pieniędzy na działania terapeutyczne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przygotowana zupa dyniowa po wysiłku smakowała przepysznie. Gratulujemy wspaniałej imprezy!!!
06.10.2023 r. - tego dnia uroczyście obchodziliśmy jubileusz 30-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie „RAZEM”na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to jednostka, która od trzydziestu lat prowadzi terapię i rehabilitację dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Składamy bardzo serdeczne podziękowania za przyjęcie zaproszenia i uświetnienie tego ważnego dla nas wydarzenia Szanownym Gościom: p. Władysławowi Burzawie – przedstawicielowi oddziału świętokrzyskiego PFRON, p. Marzenie Dębniak – Staroście Ostrowieckiemu, p. Mariuszowi Pasternakowi – Przewodniczącemu Rady Powiatu Ostrowieckiego, Radnym Rady Powiatu Ostrowieckiego – p. Agnieszce Rogalińskiej, p. Robertowi Rogali, p. Joannie Pikus – Dyrektorowi PCPR w Ostrowcu Św., p. Krzysztofowi Kowalskiemu – wiceprezydentowi Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, p. Małgorzacie Stafijowskiej – Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Św. oraz Prezes Stowarzyszenia „ RAZEM” w latach 2008-2015, p. Ewie Orłowskiej – Dyrektor DPS na os. Słonecznym, oraz p. Karolinie Nowak – Dyrektor DPS przy ul. Grabowieckiej, p. Jackowi Kowalczykowi- Dyrektorowi MCK w Ostrowcu Św., p. Barbarze Pawelec – Kierownikowi Biblioteki Pedagogicznej, Filia w Ostrowcu Św., p. Romanowi Konopce – Kierownikowi WTZ w Kałkowie – Godowie, panom Janowi Juraszowi oraz Kamilowi Kutrybie – Prezesom Stowarzyszenia „ Tacy Sami”, p. Cezaremu Słowikowi – wieloletniemu Kierownikowi WTZ „ RAZEM” oraz byłym i obecnym pracownikom a także pozostałym Gościom, przedstawicielom Instytucji współpracującym z WTZ. Dziękujemy za lata współpracy i wspierania WTZ w jego działalności na rzecz Osób z niepełnosprawnością. Za serce, wrażliwość i kompetencje. Bardzo serdeczne podziękowanie składamy również Rodzicom, że są z nami od trzydziestu lat. Wspierają nas w trudnych momentach i cieszą się w chwilach radości. Drogim naszym Uczestnikom dziękujemy za ich obecność oraz to wszystko, czym nas obdarowują; sympatią, tolerancją, zaufaniem i życzliwością każdego dnia. Życzymy Wam następnych 30 wspaniałych lat!!!
22.09.2023 r. – tego dnia odwiedziła nas Agencja Artystyczna Galana z Krakowa z przedstawieniem pt. „ Królowa InstaDrama”. Aktorzy grający tytułowych Królową i Google przenieśli nas w świat mediów społecznościowych oraz częstych zjawisk, takich jak chęć bycia popularnym oraz „ lajkowanym” za wszelką cenę. Przedstawienie to pokazało nam jak ważne jest życie w realnym świecie z rodziną i przyjaciółmi a nie tylko w Internecie, gdzie czeka nas wiele niebezpiecznych sytuacji.
20.09.2023 r. – tego dnia nasz Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu „ Razem” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo w Ostrowcu Świętokrzyskim był organizatorem XXIII Turnieju Tenisa Stołowego Warsztatów Terapii Zajęciowej o Puchar Dyrektora PCPR w Ostrowcu Św. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu Gościom oraz Radio Ostrowiec za przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy do jednostek biorących udział w rozgrywkach: WTZ „ Zintegrowani” Miłkowska Karczma, WTZ „ Szansa” z Ostrowca Św., WTZ Starachowice, WTZ Skarżysko- Kamienna, WTZ Kałków- Godów oraz nasz Warsztat Terapii Zajęciowej WTZ „ Razem” w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Pułanki 10. Turniej odbył się w Sali Fitness Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Atmosfera podczas rozgrywek jak zawsze była bardzo przyjemna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki a zwycięzca zawodów – puchar. Na trzecim miejscu podium znalazł się Jerzy Treliński – zawodnik WTZ „ Szansa” z Ostrowca Św., drugie miejsce zajął Ernest Jasik z WTZ Skarżysko – Kamienna. Zwycięzcą Turnieju okazała się Rafał Mróz – zawodnik WTZ Skarżysko – Kamienna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i dziękujemy za Waszą grę oraz energię, które towarzyszyły rozgrywkom. Wszyscy jesteście wygrani!


05-06.09.2023 r. – to były dni pełne wrażeń! Uczestnicy naszego WTZ pod opieką instruktorów wybrali się na wycieczkę do Przemyśla i Krasiczyna. Pierwszego dnia podróży odwiedziliśmy Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Z zaciekawieniem podziwialiśmy dwie tematyczne wystawy” Twierdza Przemyśl ” i „ Credo na dwa głosy”. Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Dzwonów i Fajek oraz wejście na wieżę zegarową, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę Przemyśla. Po zwiedzaniu tych miejsc oraz spacerze po mieście udaliśmy się do Zamku w Krasiczynie. Jest to piękny, ogromny i malowniczo położony obiekt. Któż by nie chciał spędzić nocy na zamku? My mieliśmy taką okazję! Po zakwaterowaniu, obiedzie i kolacji czekała na nas atrakcja wieczoru, a mianowicie nocne zwiedzanie, spotkanie z Kamerdynerem i Duchem Białej Damy. Po zmroku, ciepło ubrani udaliśmy się do zamku aby w ciemności, przy blasku gwiazd i ogniska wysłuchać opowieści Kamerdynera o historii tego miejsca a także spotkać Białą Damę. Drugi dzień naszej podróży od samego rana rozpoczął się bardzo aktywnie. Pojechaliśmy do Przemyśla aby tam z Panem Przewodnikiem zwiedzać największe atrakcje tego miasta, byliśmy m.in. przy Krzyżu Zawierzenia z piękną panoramą miasta, w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, Katedrze, Soborze greckokatolickim. Widzieliśmy też wiele figurek niedźwiadków, które są symbolem Przemyśla. Następnie po obiedzie i wspólnych spacerach po starym mieście dostaliśmy zaproszenie od Pani Kierownik na lody. Każdy wybrał ulubiony smak i razem ruszyliśmy kupować pamiątki. Po dwóch aktywnych dniach nastąpił czas powrotu. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.


26.08.2023 r. – tego dnia wzięliśmy udział w Dniach Ostrowca Św. wystawiając prace osób z niepełnosprawnością oraz prowadząc loteryjkę dla dzieci . Mimo upału impreza była udana – dziękujemy Organizatorowi za zaproszenie.


06.07.2023 r. – dzisiejszy letni poranek, spędzony w naszym zielonym azylu – umilili nam występ młodego artysty Igora Bajerczaka. Igor był u nas powtórnie. Podczas pierwszej wizyty zaprezentował się nam w repertuarze hip-hopowym jako HC BAYER. Tym razem przy akompaniamencie gitary wykonał utwory różnych nurtów muzycznych. Były piosenki M. Jeżowskiej, K. Krawczyka, szanty aż po cięższe brzmienie utworów rockowych i punkowych. Były brawa, bisy, mnóstwo wzruszeń, energii i emocji. Występ na długo zapadnie w naszych sercach i pamięci. Dziękujemy i życzymy powodzenia w spełnianiu muzycznych marzeń !
13.06.2023 r. – tego dnia wokół naszego budynku WTZ od samego rana unosiła się muzyka oraz zapach pieczonych kiełbasek. A to za sprawą przygotowań do imprezy integracyjnej, pt. „ Słoneczne podwórko” oraz połączonym z tym wydarzeniem grillem. Zabawa zaczęła się od występu artystycznego naszych uczestników, którzy zdobyli I miejsce w konkursie „ Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Atrakcjom i zabawom nie było końca – była gra w boule, rozgrywki hokeja na trawie, zawody w rzutach do celu oraz przeciąganie liny. Na uczestników czekał wyśmienity poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek, przygotowanej własnoręcznie w pracowni gospodarstwa domowego sałatki oraz pączków. Było to wypełnione muzyką, tańcem, śpiewem, sportem, śmiechem i radością spotkanie, pełne życzliwości i zabawy. Na koniec imprezy wszyscy obecni uczestnicy w ramach upominku za wykazanie się aktywnością i zaangażowaniem we wspólnych grach i zabawach dostali pamiątkowe czapeczki z logo WTZ „ Razem”.
01.06.2023 r. – Mamy to!!! Powtórzyliśmy sukces z ubiegłego roku! Wyśpiewaliśmy I miejsce podczas Przeglądu Artystycznego „ Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zorganizowanym przez WTZ Belno. W tym roku tematem przewodnim konkursu była piosenka miłosna. My wykonaliśmy „ Dumkę na dwa serca” E. Górniak i M. Szcześniaka oraz utwór „ Na sen” Urszuli. Z romantyczną muzyką wspaniale komponowały się piękne stroje, wykonane w pracowniach: krawieckiej i tkackiej – doskonale zaprezentowane w miłosnej, czułej choreografii. Rywalizacja przebiegała – jak co roku – w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Gościem specjalnym była Anna Świątczak – wokalistka zespołu „Anka”, która chętnie rozdawała autografy, fotografowała się i śpiewała na scenie wspólnie z uczestnikami imprezy. Drodzy Artyści: Loniu, Andrzeju, Aniu, Rafale, Agnieszko, Krzysztofie, Adamie – jesteśmy z Was bardzo dumni! W pełni zasłużyliście na ten sukces – systematyczną i ciężką pracą. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie, jednocześnie gratulujemy udanej imprezy! Do zobaczenia za rok !
01.06.2023 r. – Członkowie i Zarząd Stowarzyszenia „ Razem” na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Umysłowo przekazali na ręce p. Edyty Kaczmarskiej- Dyrektor NPOW w Małachowie, prezent z okazji Dnia Dziecka – basen ogrodowy dla dzieci z NPOW. Niech przynosi radość i uśmiech, którego życzymy Wam Drogie Dzieci przez cały rok, nie tylko w ten wyjątkowy Dzień. 
01.06.2023 r. - Dzień dziecka w naszym WTZ uczciliśmy w słodki sposób. Naszym dorosłym dzieciom – uczestnikom WTZ pracownia gospodarstwa domowego przygotowała poczęstunek w postaci pysznego ciasta! Wszystkim dzieciom życzymy samych radosnych chwil oraz spełnienia marzeń !
24.05.2023 r. – tego dnia wzięliśmy udział w treningu przed nadchodzącymi Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi dla Osób Niepełnosprawnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie !
23.05.2023 r. – tego dnia odwiedzili Nas artyści Agencji Artystycznej „Galana” z przedstawieniem satyryczno – muzycznym, pt. „ Kobietki”. Spektakl opowiadał o artystce i jej pomocniku. Aktorzy przy pomocy wierszy znanych poetów w humorystyczny sposób ukazali Nam charakter kobiet, zaczynając od najmłodszych, kończąc na seniorkach. Gra aktorska oraz możliwość uczestnictwa we wspólnej zabawie podczas śpiewów wprawiła Nas w doskonały nastrój. Było bardzo miło i wesoło, świetnie się bawiliśmy co zaowocowało gromkimi brawami. 
20.05.2023 r. – tego dnia wzięliśmy udział w organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim pikniku z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Organizacja obchodów świąt promujących rodzinę i rodziny zastępcze była już po raz drugi okazją do integracji wielu środowisk, skupionych wokół tej tematyki. Mieszkańcy Ostrowca Św. tak licznie obecni na imprezie są dowodem, że sprawy rodziny są bliskie i ważne dla wielu. Organizatorowi – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim gratulujemy wspaniałej organizacji imprezy promującej sprawy rodziny i dziękujemy za zaproszenie.
16.05.2023 r. – „Nie liczy się to, ile posiadasz ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Pomaganie jest dobre. Pomagamy, bo lubimy… Tym razem porzuconym a często skrzywdzonym zwierzętom. Dlatego zaopatrzeni w zebraną karmę dla psów i kotów odwiedziliśmy schronisko „ Janik”. Było wiele emocji, wzruszeń i empatii dla bezbronnych, porzuconych zwierząt. Mimo dobrej opieki, schronisko nigdy nie zastąpi im domu. Dlatego apelujemy: „ Nie kupuj, adoptuj”. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki. Jak zawsze można na Was liczyć! Pomagajmy „ Razem”.
12.05.2023 r. – Miesiąc maj jest szczególnym czasem obfitującym zarówno w piękną wiosenną aurę jak i w uroczystości. Nasi podopieczni mieli zaszczyt uczestniczyć w szczególnym wydarzeniu. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek – BibliotekaPedagogiczna Filia W Ostrowcu zorganizowała spotkanie pod hasłem „ Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Przedstawiono nam zarys powstawania książek oraz jak długa droga dzieli autora do wydania swojej pracy. Mieliśmy okazję poznać różnorodność książek przez sensoryczne, trójwymiarowe czy obrazkowe. Każda jest wyjątkowa. Nasi uczestnicy mieli możliwość zaprezentować umiejętności wokalno taneczne do utworu „ Miłość za regałem”. Obejrzeliśmy ciekawy filmik jak powstaje książka. Następna część spotkania zmotywowała nas do kreatywnej pracy. Wspólnymi siłami stworzyliśmy dwie książki sensoryczne. Każdy uczestnik dołożył do książki coś co kojarzy mu się z biblioteką. Dzięki temu spotkaniu zrozumieliśmy w pełni hasło przewodnie „ Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Owoce naszej pracy można zaobserwować na poniższych fotografiach. Dziękujemy Pani Barbarze Pawelec – Dyrektor PBW w Kielcach Filia w Ostrowcu Św. za zaproszenie i ciekawe doświadczenie. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkania. Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza oraz Tygodnia Bibliotek !
12.05.2023 r. – „ Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”. Psy. Koty, ptaki, ryby, chomiki stały się bohaterami III już edycji konkursu „ Kochamy zwierzęta”. Celem konkursu było przedstawienie zwierząt jako przyjaciół człowieka, uwrażliwienie na ich los a także przypomnienie o konieczności dobrego traktowania i opiekowania się zwierzętami. Prace w 3 kategoriach: najlepszy film, najlepsze zdjęcie, najlepsza praca plastyczna oceniało Jury złożone z pracowników i uczestników WTZ. Konkurs przebiegał w radosnej, życzliwej atmosferze. Dużą przyjemnością było oglądanie prac, których inspiracją stały się zwierzęta. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody. Dziękujemy wszystkim, biorącym udział w konkursie za zaangażowanie oraz życzliwość i empatię dla zwierząt. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję konkursu.
 
24.04.2023 r. – W ramach obchodów Tygodnia dla Ziemi wyruszyliśmy porządkować teren wokół naszej placówki: zamiatanie alejek, grabienie trawy, zbieranie śmieci to nie tylko dbanie o nasze najbliższe otoczenie ale też czas na bycie z przyrodą – tą w zasięgu wzroku, na refleksję, że jest dla nas ważna ale też fascynująca, piękna, ciekawa, że warto o nią dbać i odkrywać jej tajemnice. Ruch na świeżym powietrzu jest też okazją do poprawy naszej kondycji. Cieszymy się, że możemy spędzać czas w naszym ogrodzie i upiększać nasz roślinny azyl.
01.04.2023 r. – Wielkanocnym obyczajem wzięliśmy udział w Wielkanocnym Ryneczku, który z uwagi na kaprysy pogody odbył się w gościnnych murach MCK w Ostrowieckim Browarze Kultury. Zaprezentowaliśmy prace terapeutyczne podopiecznych WTZ – dorosłych osób niepełnosprawnych. Kolorowe stroiki, zabawki, świąteczne dekoracje – kury i koguty, zajączki, jaja, dekoracje z drewna, palmy i ozdobne kartki – wszystko to można było nabyć na naszym stoisku. Serdecznie dziękujemy p. Marzena Dębniak Staroście Ostrowieckiemu, Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego , Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ostrowiecki Browar Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim za zaproszenie, doskonałą organizację wydarzenia oraz stworzenie wspaniałej, przedświątecznej atmosfery. Z Wami zawsze pozytywnie!
30.03.2023 r. – tego dnia w WTZ odbyło się przedświąteczne spotkanie z rodzicami i opiekunami naszych uczestników, podczas którego Goście mogli zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez pracownię muzykoterapii, przedstawiający obrzędy i zwyczaje wielkanocne. Wiosenne, radosne piosenki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występie Goście mogli skosztować pysznych potraw wielkanocnych przygotowanych przez pracownię gospodarstwa domowego. Zapanowała bardzo miła, rodzinna atmosfera pełna radości, życzliwości i uśmiechu. W ten przedświąteczny czas życzymy Państwu wielu radosnych chwil, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Wesołego Alleluja!
28.03.2023 r. - Naszą placówkę odwiedziła grupa „ Biedroneczki” z Niepubliczne Przedszkole Mały Naukowiec. Uczestnicy Warsztatu przywitali małych Gości występem o tematyce wielkanocnej. Przybliżone zostały zwyczaje i tradycje wielkanocne, tj. dzielenie się jajkiem czy śmigus – dyngus, co spotkało się z pozytywnym odbiorem. Następnie miejsce na scenie zajęli nasi Goście i zaprezentowali nam swoje umiejętności recytatorsko – wokalne przedstawiając wierszyk o grupie Biedroneczki oraz śpiewając piosenkę o kobietach. Uczniowie przedszkola mieli okazję poznać charakterystykę zawodu terapeuty zajęciowego, różnorodność pracowni oraz wyrobów artystycznych wykonywanych przez uczestników. Zakończenie spotkania uświetniły drobne upominki oraz słodkości. Dziękujemy zaproszonym Gościom za przybycie.
08.03.2023 r. i 10.03.2023 r. - „ Być kobietą, być kobietą…’’ Jak co roku w naszym Warsztacie świętowaliśmy Dzień Kobiet. Piękna inscenizacja, przygotowana przez pracownię muzykoterapii spotkała się z aplauzem publiczności! Były kwiaty, życzenia, słodycze, wiele śmiechu i radości. Ten dzień upłynął w bardzo miłej atmosferze. Nie zapomnieliśmy również o naszych Panach. Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Mężczyzny. Było mnóstwo serdeczności i słodkości… a pracownia gospodarstwa domowego przygotowała dla wszystkich wspaniały poczęstunek. Z przymróżeniem oka możemy powtórzyć za J. Konradem „ Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami”.
16.02.2023 r. – „ Wszystkie diety dziś na boku, Tłusty Czwartek jest raz w roku”! W naszym Warsztacie obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Zwyczajem tego święta jest oczywiście jedzenie pączków i faworków. My postawiliśmy w tym roku na faworki! Zebraliśmy całe swoje siły i zgraną grupą w ramach zajęć terapeutycznych rozpoczęliśmy tworzenie słodkich pyszności aby w tym świątecznym czasie wszyscy uczestnicy WTZ zajadali się naszymi pysznymi wypiekami. Było pracowicie i wesoło.
14.02.2023 r. – „ Jedno jest tylko w życiu szczęście –kochać i być kochanym’. Tego dnia w całym Warsztacie panowała radosna atmosfera. A to za sprawą wyjątkowego święta! Dzień Św. Walentego czyli Dzień Zakochanych to okazja do okazywania uczuć: miłości, przyjaźni, szacunku i przywiązania. W tym celu uczestnicy własnoręcznie wykonali – podczas zajęć terapeutycznych – kartki walentynkowe, które potem zostały uroczyście rozdane adresatom. Sala muzykoterapii zamieniła się w pełną czerwieni oraz serc salę balową, wspaniała muzyka na żywo stworzyła wyjątkową atmosferę i przeniosła nas w magiczny klimat. Było głośno i radośnie. Wszyscy doskonale się bawili. Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Zybale za wspaniałą oprawę muzyczną tej walentynkowej imprezy!
29.01.2023 r. – Sie ma ! W tym roku również graliśmy „Razem” z WOŚP. Graliśmy dla wszystkich – małych i dużych – aby wygrać z sepsą! Zaopatrzeni w puszki, identyfikatory, czerwone serduszka oraz dobrą energię wyruszyliśmy na ostrowieckie ulice aby zagrać o nasze zdrowie i nasz zdrowy świat! Spotkaliśmy się z wieloma przejawami serdeczności, życzliwości i dobra. To był bardzo piękny, choć zimny dzień. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do WTZ, gdzie czekała na nas pyszna grochówka, przygotowana przez pracownię gospodarstwa domowego. Miłą niespodziankę sprawiła nam Pani Kierownik, przynosząc dla Wolontariuszy wyśmienitą szarlotkę z bitą śmietaną! Dziękujemy Darczyńcom za wszystkie wpłaty, ciepłe słowa, otwarte serca! Do zobaczenia za rok! Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

27.01.2023 r. – w piątek w WTZ odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie wyczekiwany przez uczestników. Podczas tego wydarzenia uczestnicy mogli przebrać się w piękne stroje, założyć maski karnawałowe i wyglądać inaczej niż zwykle. Poprzez wspólne tańce, przy energicznej muzyce wszyscy pięknie się zintegrowali. Panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. To był dzień pełen wrażeń


 

Copyright © 2016. All Rights Reserved.